Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Drogelvonó? Csak önkéntes...

Drogelvonó? Csak önkéntes alapon megy?

Figyelt kérdés

Drogelvonóra tényleg csak saját beleegyezésével lehet valakit beküldeni/vinni? Akkor is, ha nyilvánvalóan és láthatóan veszélyes önmagára és a környezetére? (pl. gyógyszerektől kábultan árammal bütyköl, agresszív dühkitörései vannak stb.)

Persze a beleegyezését nem adja, mert ő nem látja át a helyzetet, de kívülről egyértelmű a veszély. Mit tehetek az érdekében????

Köszönöm!



2012. febr. 29. 12:52
 1/1 anonim válasza:

A drogelvonó intézetek csak és kizárólag önkéntes alapon működnek. Ha nincsen valamilyen ön-és/vagy közveszélyes pszichiátriai betegség, akkor nem kényszeríthető.

Azt tanácsolom hogy egy tiszta pillanatban próbálj elbeszélgetni vele, hogy milyen kilátásai vannak ha folytatja, milyen károkat okozhat magában vagy másokban.Próbálj rávilágítani a helyzetére. Ha ez nem segít,, vagy nem segített, ha megpróbáltad korábban, akkor megteheted azt, hogy mikor drog hatása alatt van, elviteted a toxikológiára. Ez csak félig megoldás, de ha mág nem kárt ott, talán maradandó élményeket okoz neki. Ott talán beutalják egy addiktológiára, ahol eltölt egy-két hónapot, de sajnos az addiktológiákra is csak az nem visz be drogot aki nem akar.

Én is voltam ilyen helyen, mondjuk nem drogproblémával, és nem valami fényes a működésük.

Azok, amikre szerintem te gondolsz, a bentlakásos intézetek sajnos vagy szerencsére önkéntesen működnek és akik elmennek, azokban megvan a gyógyulási szándék, be akarják fejezni. Ha esetleg rá tudod venni, akkor tudok ilyen helyeket mondani, de az az gazság, hogy nem sokat tudok róluk.

2012. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!