Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallásvizsgálati illetve...

Hallásvizsgálati illetve fül-orr-gégészeti eredményt valaki értelmezne nekem?

Figyelt kérdés

Fül-orr-gégészeti:

Cerumen eltáv mk-on

Mk-on matt, behúzott dh-k, mögötte savó

Septum enyhén bo-ra

Hypertroph tons.

Tympano: mk-on B tip. görbe


Diagnózis:

fülkürthurut


Hallásvizsgálat:

[link]


1 hónap múlva kontroll, ha nem javul, akkor orrmandula műtétet javasolt a doktornő. Addig Aeriust, Ca-t és orrcseppet kell használnunk.


Mennyire ijedjek meg?


Hétfőn megyünk a gyermekorvosunkhoz.


2012. ápr. 20. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:

- fül: fülzsír (cerumen) eltávolítása mindkét oldalon + mindkét oldalon behúzódott dobhártyák, mögötte savó + a dobhártya mindkét oldalon görbe

- orr: az orrsövény (septum) enyhén baloldalra dől > ez maximum légzésnehezítettséget okozhat

- gége: megnagyobbodott (hyperthrófikus) mandula > a hurut miatt)

2012. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fülkürt köti össze a dobüreget az orrüreggel. Ezen keresztül egyenlítődik ki a nyomás a fülben. Ha ez a kis csatorna megduzzad (mondjuk megfázás vagy allergia miatt), akkor a nyomáskiegyenlítés nem tud rendesen megtörténni. Ez vezetéses típusú halláscsökkenéssel járhat.

A savó a dobhártya mögött szintén ennek a szellőzési zavarnak az eredménye. Ha az ok megszűnik, ez is rendeződik.

Ne ijedjetek meg azonnal, de ha nem javul, akkor érdemes lehet eltávolítani az orrmandulát (kis beavatkozás) ugyanis enélkül később maradandó problémát okozhat.

2012. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet!!!

És én tudok tenni valamit a gyógyulása illetve a műtét elkerülése érdekében?

2012. ápr. 20. 20:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy egy 3,5 éves gyerkőcről van szó.
2012. ápr. 20. 20:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy az orvos utasításait kövessétek. Nem reménytelen, hogy megúszható a műtét. 1 hónap sok idő (nekem volt, hogy a fülkürthurut 2 hétig is eltartott). Nálam annak ellenére is szokott lenni, hogy még kicsi koromban kivették az orrmandulámat. Allergia is okozhatja.
2012. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az orvos utasításait követni fogom ,csak gondoltam hátha van még valami egyéb, amit tehetnék érte.
2012. ápr. 20. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!