Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon nincs TB-m...

Ha Magyarországon nincs TB-m fizetve, attól még írathatok fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és itt van fizetve a TB-m is, de elég gyakran járok haza. Idekint nem lehet kapni azt a gyógyszert, amit szedek, viszont nem szeretnék váltani, mert bevált. Van rá mód, hogy otthon felírják? Milyen költségei lennének, és hol kell fizetni? Van valakinek ebben tapasztalata?

A fogamzásgátlót egyébként sem támogatja a TB, ezért gondolom, hogy esetleg megoldható lenne...


2012. máj. 2. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg néhány magánorvosi rendelőt, hogy vizsgálat nélkül felírják-e. Az én orvosom 500 Ft-ért ír receptet, ha nincs vizsgálat (én mondjuk évente egyszer járok vizsgálatra és a vizsgálat alkalmával nem kell a receptért fizetni, csak a másik 3 alkalommal)
2012. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha külföldön fizeted a TB-t, akkor itthon nem kell.
2012. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy otthon nem kell fizetnem a TB-t. Csak eddig mindig a háziorvosom írta fel a gyógyszert otthon. Első alkalommal természetesen nőgyógyász, de utána már nem, mert ott hiába mentem időpontra, mindig órákat kellett várnom a receptre is. A háziorvosnál gyorsabban ment, csak nem tudom, hogy igénybe vehetek-e ilyen "szolgáltatást". De valószínűleg az lesz, amit az első javasolt. Köszönöm a választ :)
2012. máj. 2. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
magándoki tuti felírja, amúgy biztos nem kapni nálatok is, csak valami más néven? egy csomó mindent más neveken forgalmaznak, némelyiket 4-5 néven is különböző országokban. neten rá tudsz keresni, ha a hatóanyagát tudod (rajta van a dobozán valahol).
2012. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!