Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tengerparton hogy kell úgy...

Tengerparton hogy kell úgy napozni, hogy ne égjek le, de le is barnuljak?

Figyelt kérdés

Hali!

Idén megyek nyaralni tengerpartra, de az elmúlt évek szomorú tapasztalata, hogy vagy nagyon leégek, vagy ha kenem magam mindenféle fényvédővel, nem barnulok le.


Hogy kéne napozzak, hogy egy hét alatt le is barnúljak, de ne égjek le? Elég fehér bőrű vagyok...



2012. máj. 21. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a srtandon mindig leégek, de a tengerparton soha. Vékonyan kend be magad azért napvédővel, hogy ne legyen gond, de ott szépen le fogsz barnulni :)
2012. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én a strandon is, a tengerparton is leégek mindíg, és már elegem van. Egyszer volt, hogy nem égtem le és úgy lebarnultam, mint egy szerecsen, de már nem emlékszem hogy csináltam...
2012. máj. 21. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Eloszor is a fokozatosság a kulcsszó.Értem alatta,hogy már itthon is napozol,de 11 o-15ó között ne menj a napra!Mindig használj napozókrémet!Először nagyobb faktorút...nekem a béta karotinos NIVEA nagyon bevált és szép barna színt ad.

Ezt nevezem én alapozásnak.Délelott 10-től 11-ig,3-tól 5-ig...vagy ahogy van kedvem.

Megvan az alapszínem,johet a tenger!!!Ugyanúgy bétakarotinos NIVEA,csak magasabb faktorszámú.Furdés után átkenem magam. Ha véletlenul valahol nagyon lesultem,másnap ott/nálam az arcom vagy mellnél/már DAYLON krémet használok 30faktorút.Elonye,hogy nem engedi át a napsugarakat,nem sülök rá,viszont a testem más részén még barnulhatok.

Este a lesult részre PANTENOL-t teszek,ez hab,gyogyszertárba kapható. Fehér bőröm ellenére minden nyáron szépen barnára sulok.

Nekem a szolizás tenger elott nem vált be...S hová mész nyaralni?

2012. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!