Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izzadási problémák köthetőek...

Izzadási problémák köthetőek a súlyhoz vagy van olyan betegségféle, amitől az ember jobban izzad, mint a többi?

Figyelt kérdés
178 cm, 86 kg és 18/F
2012. máj. 24. 10:41
 1/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Úgy gondolom, ez egy adottság (vagy átok) amivel születünk. Három gyerekem közül a legkisebb izzadékony nagyon, rá már csecsemőkorban sem adhattam műszálas zoknit, mert hanyattestem a lábszagától. Az a gyanúm, hogy ez örökletes is lehet, mert a bátyám is ilyen.


Ha nagyon zavar a dolog, a gyógyszertárban lehet kapni egy ecsetelő folyadékot (Antisudorica), használd nyugodtan bármelyik testtájadra, jelentősen lecsökkenti az izzadás mennyiségét és szagtalanít is.


Szép napot!

2012. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen, ez sajnos örökletes, hiperhidrózisnak hívják. Jól mondta az előttem szóló, antisudoricával csökkentheted a tüneteket hát, hónalj, tenyér és lábtájakon, illetve gyakori zuhanyzással, természetes anyagból készült ruhaneműk viselésével tudod még ellensúlyozni a dolgot.
2012. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A genetikai tényezőkön kívül kóros izzadást okozhatnak szorongásos kórképek és hormonális zavarok. Őszintén, indokolt a súlyod?(magyarán sportolsz rendszeresen és megfelelően étkezel és így se fogysz sehogy?) Mert ha nem indokolt akkor hormonális zavarra adhat okot. Amúgy lehet segítene ha leadnál pár kilót.
2012. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem lehet ez ellen nagyon tenni, csak csökkenteni. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2012. máj. 25. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!