Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolás felsős vagyok, és...

Iskolás felsős vagyok, és eddig nem jártam vécére az iskolában (alósban jártam, csak felsőben nem). Hogyha most már mindig max.2-szer járok WC-re a suliban, akkor igaz nem leszek beteg?

Figyelt kérdés

Félek, hogy lesz valami vese-vagy húgyzacskó problémám meg minden. És eddig csak mensesnél jártam vécére, simán pisilni nem. Nyugtassatok meg, ugy nem leszek beteg?! :(

Hozzáértők, és válaszolók válaszát is várom! 12/L



2012. jún. 2. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úristen.. én mindig jártam normálisan wc-re suliban és nem lett soha semmi bajom. Ha ennyire terjesztené a betegségeket a wc, akkor mindenki a suliban beteg lenne és nem járna senki suliba.
2012. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mármint attól félsz, hogy elkapsz valami fertőzést? Ez ellen annyit tehetsz, gofy wc-papírral letakarod a deszkát, vagy egyáltalán nem ülsz rá a wc-re. Utána pedig használhatsz erre a célra kifejlesztett nedves törlőkendőt is, így szerintem nem lehet probléma.

Ha maga az a gond, hogy többet jársz pisilni, akkor lehet, hogy több folyadékot iszol, ha ez van, akkor meg ne cukros üdítőket igyál, hanem ásványvizet.

2012. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bocsi, első sorban nem gofy, hanem hogy :))
2012. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem a fertőzéstől félek, hanem egyszerűen nem érzem hogy pisilni kell. csak akkor ha már tényle nagyon sok van bennem. ilyen átlag mennyiségnél nem érzek ingert. az jó ha minden szünetben kimegyek? de azt még nem mondtátok hogy lesz bajom, amiért eddig nem mentem?
2012. jún. 2. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:

A pangó vizelet tény, hogy nem egészséges,és lehet forrása húgyhólyag gyulladásnak, és valószínűleg ezért nem érzed, mert így voltál hozzászokva, így alakult ki nálad.

Ameddig nem csíp, szúr, nem véres, addig nincs gond. Minden szünetben azért nem kell menni, de ha egyszer elmész a suliban, az már jó, gondolom nem egész nap vagy ott. Ha pedig a gyulladástól félsz, igyál kamillateát, csak üresen, cukor, citromlé nélkül, nekem doki ezt ajánlotta, mikor vesegondjaim voltak.

2012. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha érzed, hogy kell pisilned menj ki wc-re. Ha nem ülsz rá, akkor nem lesz semmi bajod.
2012. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed, hogy pisilni kell, akkor nem iszol eleget. Mennyi idő telik el 2 pisilés között? Előző voltam.
2012. jún. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát fél 8ra megyek suliba, és fél 4kor jövök haza. Mielőtt elmennék az iskolába, mindig wc-zek, de a suliban nem. Mondjuk az a szerencsém, hogy járok zeneiskolaba, (hétfőn, kedden) es pénteken meg delig vagyunk, szoval ilyenkor itthon zenesuli előtt elvegzem a dolgom. Vagyis csak a szerda és a csütörtök az egesznapos. De igen, elég keveset iszom. A suliban csakegy olyan extra mini theodora ásványvizes uveget viszek
2012. jún. 3. 08:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előző 2 válasz írója vagyok. Akkor ezért nem kell pisilned, mert keveset iszol. Igyál többet, naponta legalább 1,5-2 liter folyadékot, mert a veséd is tönkremehet! Nagyon vigyázz magadra! Minden elképzelhető jót kívánok Neked!!! :)
2012. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de mit igyak? Sok szensavasat nem szoktam, inkább vizet iszok itthon is.
2012. jún. 3. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!