Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszer analízis?

Gyógyszer analízis?

Figyelt kérdés
Interneten vásároltam készítményeket (ízületvédő kapszulák stb.) és szeretném tudni, tényleg az van-e bennük, aminek kéne hogy legyen. El lehet ilyesmit vinni valahová felbontásra és ha igen, hová? Vagy ha nincs ismerősöm a laborban, akkor vesztett ügy?

2012. jún. 28. 16:12
 1/3 bensdorp ***** válasza:
Gyógyszerész ismerős illegálisan(!) bevizsgálhatja neked, hogy az összetételben szereplő anyagok benne vannak-e az előírt mennyiségben. Persze ez neki rengeteg idő és pénz is. Azt megvizsgálni pedig, hogy van-e benne még valamilyen anyag, jobbára csak tömegspektrométerrel lehet, ilyen pedig nem sok helyen van, és igen jelentős költségeket vonzana maga után még akkor is, ha egyáltalán használhatnák ilyesmire. Ha nem hiszel egy termékben, ne vedd meg! Egyedül a gyógyszertárban vásárolt termékeknél biztosítják neked a minőséget, azok sokszorosan túlbiztosított szűrőrendszeren mentek át.
2012. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fogalmad sem lehet róla, mi van benne. Bármi lehet. Gyakran metilcellulózt, vagy színezett metilcellulóz tablettákat nyomnak betonkeverőkben. Jó hülye vagy, hogy neten vásárolsz gyógyszert. Ha valamelyik gyógyszergyár emblémáját viseli a készítmény, akkor fel lehet keresni az adott cég ügyfélszolgálatát.


Amúgy nem csak tömegspektrométeren lehet bevizsgálni, hanem HPLC-n vagy MR-en is. Ami azt illeti, ilyen többkomponensű cuccokat először elválasztani kell.

2012. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

csatlakozom az elöttem szolokhoz:

én nem vennék net-ről (sem a józsefvárosi piacról) gyógyszert, semmi olyat, amit megeszek.

ki tudja, mi van benne? meg hogy azt küldik-e, amit megrendeltem?

ne sajnáld a pénzt, ha az egészségedről van szó, a patikában azt kapod, amit ráírnak a gyógyszer dobozára.

2012. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!