Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen szervi baj hathat ki a...

Milyen szervi baj hathat ki a szívre? Úgy értem hogy pl nem a szívnek van baja de mégis az fáj, meg nehézkes a levegő. Lehet hogy valami más van a háttérben csak a szívre hat ki?

Figyelt kérdés

2012. júl. 4. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Tüdő problémák, gyomor és emésztési probléma(itt nem kell komolyra gondolni, elég, ha az ember nagyon puffad valami ételtől, az is "nyomhatja a szivet".

Lehet gerincproblémától is.Idegi eredetű problémák is gyakran kihatnak a szívre.Viszont hogy a te esetedben mi a valódi ok, azt csakis kivizsgálással lehetne eldönteni.Így csak találgatni lehet.

2012. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

pl mandula

de száz meg száz oka lehet

és az is megeshet, hogy nem a szívedet érzed

2012. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ritmus zavar! Fizikai megterhelés!

Érszükület, következménye magas vérnyomás!

ezek a leggyakoriabbak, de stressz is kialakíthat szív fájdalmat.

2012. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ásványi anyagok hiánya is okozhat ilyen panaszt, pl. magnéziumhiány, de akár egy rossz fog is hatással lehet rá, szinte bármi, el kell menni kardiológushoz.
2012. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma voltam az orvosnál megnézte a vérnyomásom az rendben volt, meghallgatta a tüdőmet meg a szívemet arra se mondott semmit se, még múltkor ügyeleten csináltak EKG-t az is rendbe volt. A doki ma adott beutalót a kardiológiára de mivel valószínű hogy sokára fogok kapni időpontot így elmegyünk egy maszek szakrendelésre. Küldött vérvételre meg a tüdőgondozóba mert mondta hogy lehet asztma. Mostanában feszült vagyok ez is kiválthatta de már pár hete mnap küszködök ezzel még akkor is mikor teljesen nyugodt vagyok. A doki azt mondta hogy az a lényeg hogy tünetmentes legyen szal addig küld amíg el nem múlik. Már jó pár éve szuszogok mikor alszom lehet hogy az orrmandulám hat ki a szívemre?
2012. júl. 4. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez orrmandulától nem lehet.
2012. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor legalább egy dolog kilőve. Akkor fül-orr gégészetre nem kell elmenni vagy nem árt? Köszi szépen a választ!
2012. júl. 5. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell fül orr gégészetre menni szerintem, de ezt a háziorvosnak kellene eldöntenie.Nem küldött tovább sehova a panaszaiddal?
2012. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De! Küldött vérvételre plusz a tüdőgondozóba. Kardiológiára adott beutalót de mivel oda valószínű hogy sokára kapok időpontot így elmegyünk egy maszekhoz a jövőhéten. Ha ezek negatívak lesznek mondta hogy akkor még küldd tovább addig amíg tünetmentes nem lesz. Ha ezek negatívak akkor szerintem elmegyek a fogorvoshoz hogy nézze meg a fogaimat plusz ha kell küldjön röntgenre.
2012. júl. 6. 12:29
 10/10 anonim ***** válasza:
A fogorvos jó ötlet,mert vannak olyan baktériumok , illetve ha gyulladás van a fogon, ami a szívre veszélyes lehet.Ha odakerül a véráram útján.
2012. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!