Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 11 évesnél nem rossz a 82 kg?

Egy 11 évesnél nem rossz a 82 kg?

Figyelt kérdés
168 cm.
2012. júl. 9. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Hűha.. de bizony az nagyon nem jó. Tény, hogy fejlődésben vagy de minimum egy 5-10 kg-val könnyebbnek kéne lenned.

Magas vagy 11 éves létedre, de ahhoz, hogy ne tűnj ducinak mindenképp nőnöd kéne egy 5 centit.

De semmi gond, nem aggódj! Igyál naponta 2 liter szénsavmentes vizet, hetente legalább 2x sportolj és figyelj oda, hogy ne egyél összevissza mindent.. és ha ezt tényleg betartod jelentős eredményeket érhetsz el.

De ne feledd! Ha te jól érzed így magad, akkor most ne keseredj el ezektől, hiszen könnyen tudsz változtatni.

Sok sikert! :)

2012. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el sportolni és táplálkozz kiegyensúlyozottan (reggeli-ebéd-vacsora) és egészségesen (NO csoki, cukor, McDonalds-os kaják, HELYETTE gyümölcsök, zöldségek nasiként). Valószínűleg fogsz még nőni és akkor kevesebbnek fog látszani az a 82 kg, de a mozgás nem árt akkor sem.
2012. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mostanában kevesebbet eszek
2012. júl. 9. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:

De. Határozottan, de még nem súlyos mértékben elhízottnak számít.

[link]

2012. júl. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A csoki nem hizlal. Viszont a hulladékkaják igen. Ez nem csak a gyorséttermi ételekre igaz, hanem minden mesterséges ízfokozókat és hasonlókat tartalmazó termékre, fehérkenyérre, péksüteményekre, és fehércukorral készült dolgokra is.

Ha a csoki hizlalna én erősen túlsúlyos lennék. mégis kórosan sovány vagyok. Pedig napi szinten eszek gyakran többször is csokoládét. A csokoládé inkább a hormonháztartással babrál, ezért a pattanásosságot erősíti, ami túlsúlyos embereknél elég gyakori. 60%os kakaótartalom fölött bármilyen csoki csak egészségére válik.

2012. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Veszélyes túlsúly.
2012. júl. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nekem azt mondták hogy a magasság és a súly között 100-nak kell lennie.
2012. júl. 9. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyjábó úgy is lehet mondani, mert a BMI is már törölve volt a dogmák könyvéből. Az elhízás mértékének megítéléséhez a testzsír meghatározása a trendi.

Ezt egy dietetikussal kellene megbeszélni.

2012. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A testsúly kevésbé függ az étkezéstől, főleg ebben a korban.

Alkati kérdés. Persze ha hozzá megvagy 170-180 cm magas, akkor nincs nagy baj, én is ekkora vagyok, de 45 éves.

A legfontosabb, hogy fogadd el magad, lelkileg ne tegyen tönkre.

Utána, ha gondolod megvizsgáltathatod, hogy pajzsmirigy, vagy inzulinrezisztencia, stb....

2021. jún. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!