Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet hasmenésem?

Mitől lehet hasmenésem?

Figyelt kérdés
mitkell ahoz ennem? nemvalami jo az emésztésem és néha jóljönne. de nem akarok midnenféle kaját összevissza enni mert utána rosszul leszek. vagy esetleg valami hashajtó tablettát tudnátok javasolni?
2012. júl. 15. 04:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is a héten volt, szerencsére gyors lefolyású, de még érzem egy kicsit a hatását. Anyum teát itatott velem, meg banánt ettem mert az állítólag megköti a székletet, illetve a széntabletta is jó. Igyál sokszor kevés vizet, és lehetőleg ne tényleg ne egyél összevissza, főleg olajos, savas ételeket, tejterméket. Egy két csésze kávé segíthet a beleidet átmozgatni, és hamarabb megszabadulni a benned lévő cucctól ami kiváltotta ezt. Ha van hozzá erőd, akkor izzasszad magad, hogy kijöjjenek a mérgek. Lehet ez nem közvetlen tényező a hasmenésnél, viszont biztos hogy segít enyhíteni a tüneteket. Lehetőleg tusolj, és ne ülj a kádba. Ha éhes vagy de minden kijön belőled, akkor egyél sima zsemlét, kiflit, kekszet, de ne vidd túlzásba, ne edd tele magad. Gyógyszert én nem szedek már 7 éve lassan, nagyon max akkor, ha tényleg úgy érzem hogy a halálomon vagyok, és nem bírom ki valami lázcsillapító vagy hányinger elleni gyógyszer nélkül, de ilyen is csak egyszer volt a 7 év alatt, szóval személyesen én azt mondom próbáld természetesen rendezni a dolgot, és csak akkor szedj be gyógyszert, ha nem javul az állapotod egy két napon belül a fentebb leírt módszeremmel, vagy ha két három napnál tovább nem tudsz enni rendesen, mert egyből kijön belőled. De a folyadékot mindenképp pótold, mert, ilyen melegbe főleg, nagy a kiszáradás veszélye! napi 2 liter az ajánlott folyadékbevitel naponta, ennél próbálj meg többet inni, de csak vizet, teát, és mondom hashajtónak egy egy csésze kávét. Remélem sikeres lesz a gyógyulás a természetes módon!


Üdv, 22/F

2012. júl. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a kérdést, te éppen hogy azt szeretnéd hogy kicsit meginduljanak a dolgok. Ugye?

Szerintem ne szedj hashajtót. Például a tamarin lekvár hashajtó hatású, de mégis természetes. Gyógynövényboltban keresd.

2012. júl. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. júl. 15. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!