Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lassu fejlodesunk az anyamehbe...

Lassu fejlodesunk az anyamehben eloremutato lehet, miert fejlodunk ilyen lassan az anyamehben es azon kivul?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtatok mar azon, hogy talan valami osszefugges lehet fejlodesunk utemevel az anyamehben az anyamehen kivuli fejlodesunkkel?

Kutyak, macskak es sok allat gyorsabban fejlodik az anyamehben, hamarabb eletkepes, hamarabb onellato, ivarerett. Viszont gyorsabban is szall el folottuk az elet.

Talan azert ilyen belassult fejlodesunk, mert tovabb elunk?

De akkor mi a helyzet azokkal az allatokkal, amelyek tobb 10 evet elnek? Azoknak lassabb a fejlodese? Peldaul ott van az elefant. Ha jol tudom, hosszabb ideig van az anyamehben, mint mi, elete ugyan rovidebb, de jo sokaig el.

Mit gondoltok errol?


2012. júl. 21. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan kérdés, amit tudósok évtizedek, évszázadok óta próbálnak megválaszolni:)

Az elefánt vemhessége 21-22 hónapig tart, viszont a kicsi ahhoz képest fejletten jön a világra.

Az embernél a leggyalázatosabb nem is a vemhességi idő, hanem az utódgondozás, nézd meg, mennyi ideig szorulunk rá a szüleinkre.

2012. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hat igen, en 24 evig eltem otthon, mert foiskolara jartam, es meg hetvegente hazajartam. Noverem 18 eves koraig elt otthon (lelepett otthonrol), ocsem viszont meg mindig otthon el, pedig mar majdnem 27 eves. Parom velem egyutt koltozott el otthonrol, o 30 evesen koltozott el otthonrol. (o egyke es penzt adott mar 18 eves kora ota hazafele, hogy beszalljon a rezsibe, tehat nem eltartottak). Tesom viszont mar dolgozik par eve. 1 eve folyamatosan dolgozik, de nem a varosban. Katonakent dolgozik es mikor eltavja van, hazamegy, de par naponkent hazajar egy -ket napra, vagy egy hetig dolgozik, aztan majd egy hetig otthon van. Hazafele nem ad penzt...kenyelmes megoldas, mar engem is zavar, hogy kihasznalja a szuleinket. Ennyi erovel mindnyajan otthon elhetnenk. Szoval van a fiataloknak egy resze, aki nem tud elkoltozni, de azoknak a fiataloknak is csak egy resze tisztesseges a szuleivel szemben.
2012. júl. 21. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azon szoktam gondolkodni, hogy mennyire szánalmas, hogy az ember hosszú-hosszú évekig életképtelen egyedül a születése után, míg pl. egy pici őzike kibújik és két óra múlva már szalad. Persze, tudom, azért születik ilyen életképesen, hogy menekülni tudjon, de akkor is. És mi vagyunk a húúú de mindenható faj, mi? :) De ha belegondolsz, régen nem éltek tovább az emberek 25-30 évnél, és akkor is ugyanennyi ideig tartott a terhesség. Nekem inkább az fura, hogy az emberekegyedek közül mennyire sokakat megvisel a terhesség, ott van a rengeteg veszélyeztetett terhes, akinek végig kell feküdnie a kilenc hónapot; míg pl. egy macska vemhesen is ugyanúgy rohangál a tetőn, meg se kottyan neki.
2012. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, az embernél a társadalmi elvárások mások. Mi emberek beleavatkozunk a természetes szelekcióba, a veszélyeztetett terheseknek valamiért nem kellene gyermeket szülniük, valamiért a természet ott úgy döntött, de mi ebbe beavatkozunk és születik a rengeteg nem túl jó képességekkel megáldott ember. A természetben ez máshogy van, a gyenge elhullik és kész. Azért éltek csak 25 évet, mert nyersen ették a húst és nem volt orvosi ellátás sem.

Csak azzal megugrott az átlag életkor, hogy elkezdték a húst sütni, jobban emészthetővé vált. Erre manapság is jobban kellene figyelni, a betegségek nagy része helyes táplálkozással megelőzhető lenne.

Csak az agyunk a legfejlettebb ezen a bolygón, fizikálisan vannak komoly lemaradások.

2012. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!