Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nagyivó is alkoholista?

A nagyivó is alkoholista?

Figyelt kérdés

Számos alkoholizmussal foglalkozó kérdést átnéztem itt, de nem nagyon találtam olyat, ami a nagyivó témával foglalkozna. Angol nyelvű oldalakon 'binge drinking' a nagyivó neve, és nagy a vita, hogy a nagyivás alkoholizmusnak számít -e vagy sem.

Természetesen személyes tapasztalat miatt írom ezt, nagyivó vagyok. Ez annyit takar, hogy havonta egyszer merevrészegre iszom magam, de más napokon nem iszom egyáltalán, és nem is vágyok az italra. Amikor viszont iszom akkor addig, amíg van mit meginni. Egyedül iszom, ilyenkor filmeket nézek vagy számítógéppel játszom, esetleg rajzolok.

Nem vagyok agresszív, nem gyújtom fel a házat, nem ordibálok, de érdekel erről mások véleménye, mert sokak szerint napi 1 sör is ugyanolyan alkoholizmus, mint a mindennapos 5 liter bor megivása.



2012. júl. 28. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy alkoholista. Ez a szó alkoholfüggőt jelenet. A napi rendszerességgel iszik, és ha nincs meg a napi adag, elvonási tünetek jelentkeznek nála. Az hogy egy hónapban egyszer keményen bebaszol, bár nem szép, de nem alkoholizmus.
2012. júl. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

De, alkolohista vagy, csak a "hétvégi alkoholista" tipusú, föként, hogy ez nem társaságban történik, hanek otthon, egyedül.


Ez kevésbé ismert fajája, de ez idövel igen komoly probléma lesz, mert a havi egyszerböl elöször heti egyszer lesz, utána pedig napi szinten lesz erre igényed.

Mellékesen az, hogy valaki agressziv, ordibál, NEM kritériuma az alkoholizmusnak.

2012. júl. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

3-asnak igaza van,

ebből majd heti egy lehet, aztán napi egy...

2012. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hosszabb választ írtam, de rájöttem, hogy sosem fogok egyöntetű választ kapni sehol sem, pont azért, mert mindenki másképpen vélekedik erről. A szakirodalom annyira tág fogalomnak írja le az alkoholizmust, hogy abba már az is beleesik, aki rendszeresen iszik akármilyen mennyiségű alkoholt, akár csak egy pohár bolt az ebédhez. A lényeg a rendszeresség. Más megközelítések szerint pedig az az alkoholista, akinek az italra napi szinten szüksége van, és elvonási tünetekkel jár a kihagyás. Ez rám nem áll, pont fordítva "fejlődtem": 9 éve baráti társasággal kezdtem inni, de sosem szerettem a félrészeg állapotot. Átálltam tehát a nagyivásra, és ahhoz tartom magam azóta is, méghozzá ezzel a havi rendszerességgel. Nem vágyom többre, csak amikor iszom, akkor sokat.

Ha önjellemzést kell tartanom, akkor köztes állapotban lehetek. Nem tudok mértéket tartani az ivásomban, viszont akkor iszom, amikor akarok, és nincsen testi-lelki függőségem. Nem azért iszom havonta, mert kötelező, hanem azért, mert szeretek inni, de ebbe nem vonok be másokat, ezért vonulok félre.

Pont ezért hibásnak tartom a kizárólagos bélyegek(alkoholista) alkalmazását a gyakorlatban, mert egyáltalán nem fed le minden állapotot, viszont elősegíti a társadalmi megbélyegződést, hiszen bárkire rá lehet sütni ezt a bélyeget, aki rendszeresen iszik, mindegy hogy mennyit.

Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 29. 07:25
 6/6 anonim ***** válasza:
ááá.nap egy sör az semmi lóf.sz.(Annyival nem is érdemes kezdeni:-Đ )Az meg hogy ki alkoholista vagy ki nem ezt elég nehéz meghatározni behatárolni körülirni.Az ha valaki megiszik napi egy két-három sört én nem nevezném alkoholistának.Ez sértés. Ennyi erővel a félországra rá lehetne ne mondani hogy nagyivó alkoholista.Ugyan.
2016. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!