Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire jó a napolaj? Arra, hogy...

Mire jó a napolaj? Arra, hogy napozás után "barnítson"?

Figyelt kérdés
Tehát van Körös Napolajom.Ami azt írja hogy napozás kezdetére nem ajánlott.
2009. júl. 23. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem. Azoknak ajánlott akiknek már van egy jó alapszíne.
2009. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értem, hogy amikor tavasszal fehér bőrrel kezded a napozást akkor ne, mert nem véd eléggé. De már egy alapszínnel napozni arra jó.
2009. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Minden kémiai fényvédő (a napolaj is) arra lett kifejlesztve, hogy megnővelje a napon leégés nélkül eltölthető időt. ha kettes faktorú napolajod van, akkor kétszer annyi időt tölthetsz a napon leégés nélkül, mintha semmit nem kennél magadra. (Ez ma maximum fél óra.) Ha ötvenes, akkor meg ötvenszer annyi időt.


Napozás elejére épp ezért nem ajánlott a napolaj, mert egy óra alatt úgy leégsz vele, hogy az eget is bőgőnek nézed. A napolaj akkor jó, amikor már barna vagy, és a bőrödben levő festékanyag amúgy is véd a leégéstől.


Ha huszas faktorút kensz fel kétszer, nem lesz belőle negyvenes. Csak hússzor annyi időt tölthetsz a napon, akárhányszor kened is be magadat vele.

2009. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó válaszoló, olvass orvosi szaklapokat, vagy tájékozódj rendesen, mert bár amit te írsz, azt pár éve igaznak hittük, mára már kiderült, hogy a napvédő krémek és olajok hozzájárulnak, SEGÍTIK, a leégést és a rák kialakulását.


A napvédő szerek az UVB sugárzás ellen védenek - máramelyik és máramennyit. Az UVA sugárzás ellen nem. Régebben azt hittük, hogy az UVA sugárzás ártalmatlan, de kiderült a közelmúltban, hogy a napvédő szerekkel napozás MEGNÖVELI a rák kialakulását, ugyanis az ember nagyon későn kezdi el érezni a magas UVB sugárzás miatt kialakuló égő érzést a bőrön, viszont az UVA sugarak továbbra is érik a bőrt és ezek nem okoznak kellemetlen érzést.


Tehát mindenki ésszel napozzon és tudja, hogy nem léteznek vízhatlan napvédő szerek és hogy az UVA sugarak átmennek rajtuk.

2009. júl. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

01:52: egy szót sem írtam a rákról, úgyhogy ezt ne kérd számon rajtam. Gondolom, abban egyetérthetünk, hogíy a leégés és a rák nem szinonim fogalmak! Mindössze a leégésről írtam, amit tartok is: fehér bőrűként, fehér bőrű férjemmel két hetet töltöttem el Dél-Krétán, ötvenes faktorú naptejjel kentük magunkat egész nap, és nem égtünk le. Sőt, nem is barnultunk igazán. De mi pont ezt akartuk.


A naptejeken meg rajta van nagy betűkkel, hogy véd-e az UVA illetve az UVB sugarak ellen, azt hiszem, ez egyértelmű, és megint csak nem kérdezte a kérdező, és én se állítottam másként, minthogy meg se említettem. nem értem, miért kell itt fellengzősen nekem esni.

2009. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Nem estem neked fellengzősen, csak kiemeltem, hogy sajnos még orvosi körökbe sem nagyon itta be magát az UVA sugárzás veszélye. Egyébként, meg mindegy, hogy mi van ráírva a dobozra, ugyanis ebből vannak mostanában a nagy problémázások, hogy rengeteg olyan napvédő NEM véd az UVA ellen, amire rá van írva, illetve nem olyan arányban az UVB védőfelülettel, ahogy kéne. A törvényhozás meg nagyon lassú világszerte, mert amíg a régi napvédőkkel szemben voltak törvénybe vésett eljárások és protokolok (bár ezeket is át-áthágták), az UVAval szemben még csak most kezdenek lenni.


Egyébként a napvédők körül is rengeteg probléma van és vita kering orvosi kutatásos körökben. Ha nem kell a napon lenned, inkább ne legyél sokat, még napvédővel sem.

2009. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is vagyok. Nem akarok barna bőrt, ami aztán hamar megöregedik. Kézközelből ismerek olyan nőket, akik szétszolizták a bőrüket, és 30 éves korukra 40-nek, 40 éves korukra 50-nek vagy még többnek néznek ki. Én nem vagyok az a típus, aki reggel kifekszik anapra, és estig ott marad, hogy a barátnőkkel versenyezhessen: ki a barnább.


De imádom a vizet, ezen nem tudok ( és nem is akarok) változtatni. És imádok túrázni is. Mindkettőnél ér a nap. Magas faktorú napvédő nélkül ki nem mennék a napra, és igyekszem, hogy a déli időszakot árnyékban vészeljem át. Minél kevesebb napterhelés éri a bőrömet, annál jobb.

2009. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kihagytam, hogy a leégés és a rák valóban nem szinoním fogalmak, de ha már leégtél, az azt jelenti, hogy túl sok UV sugárzást kapott a bőröd. Tehát a rák kockázata nagyobb és kiszedi a bőr barnaságát is.


Viszont ha már barnulás a téma, akkor még okoskodnék egy kicsit és beszélnék a szoláriumokról. Sok szolárium úgy hírdeti a szolgáltatásait, hogy javítja az immunrendszert. Nos, épp az az igazság, hogy rontja. Emellett gyorsítja a bőr öregedését, ráncosodását, elősegíti a rákot (még jobban, mint a napozás! 5-8szor annyi UVAt bocsájt ki, egy gép, mint amennyit a napon kapsz) és mutálja a DNSt. Ha nem viselsz szemvédőt és nem tartod csukva a szemed, akkor a látásod is károsíthatja.

Ha a gépek vagy a törölközők nincsenek alaposan kitisztítva, akkor különböző bőrbetegségeket, sőt.. tetvet is el lehet kapni, bár az utóbbi ritkán fordul elő.

2009. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!