Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudom orvosolni ezt a...

Hogy tudom orvosolni ezt a furcsa beszédhibát, vagy nem is tudom mit? Otthon tudnám gyakorolni?

Figyelt kérdés

Lényeg a lényeg, hogy furcsán beszélek. Eddig körülbelül 30 ember hitte rólam, hogy én külföldi, vagy külföldi származású magyar vagyok, vagy egy külföldi, aki nagyon jól tudja a magyar nyelvet. Tehát ilyen furcsa akcentusom van (főleg angol), pedig színtiszta 100% magyar származású magyar vagyok.


VOLT fesztiválon egy csaj így szólt: "Te biztos nem vagy magyar!"


Egyik ismerősöm: "Úgy beszélsz, mint aki 10 éve disszidált volna Magyarországról."


"Jé, azon a vidéken, ahonnan te jöttél, mindenki ilyen angolosan beszél?"


"Nem tudom hogy tudott megtanulni ez a külföldi csávó magyarul, de nagyon jól tud."


Elszavaltam még középsuliban egy József Attila-verset. Az "És elkezdett az eső cseperészni"-résznél azt mondtam, hogy "csepöréjszni".


Kérek egy sört a pultnál, erre meg: "Te szlovákiai vagy?"


Oké, azt viccesnek találom, hogy haveri körben ezzel szekálnak, nem baj, de az, hogy új emberekkel találkozok, aztán emiatt ítélnek el vagy nem is tudom mit gondolnak, az már nem jó. Az is lehet, hogy fogyatékosnak néznek engem a furcsa beszédem miatt. Na bakker, kár volt túlzásba vinnem az angol nyelvű számítógépes játékokat, mert kb azokból tanultam meg angolul.


Ezt hogy tudom orvosolni? Hogy gyakorolja, hogy normálisan beszéljek és az emberek ne WTF-fejjel nézzenek rám, ha megszólalok? Neten van valami anyag? Vagy egy könyv?


Jé, ez itt a gyakorikerdesek.hu. Akkor 20/F.


2012. aug. 22. 21:24
 1/5 poiu ***** válasza:
"Neked van valami anyag"? Előző életedben angol lord lehettél. Raccsolsz is?
2012. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szoktál angolul beszélni szóban? esetleg filmeket nézni angolul.

Csak azért kérdem mert én amit nézek filmet v sorozatot az mind angol nyelven van, és kb utána fél napig angolosan ejtem ki a magyar szavakat, néha a magyar szavak helyett, amik nem jutnak eszembe angolul mondom

2012. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2. hozzászóló vagyok megint, szerintem tök jó hogy "úgy" beszélsz, ha megkérdik, hogy tényleg angol vagy-e, mond azt hogy igen, lehet nem piszkálnak tovább.
2012. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az angol nyelvű film- és sorozatnézést eltaláltad. :D
2012. aug. 23. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Énekelj magyar népdalokat, azok helyreteszik a hangsúlyt.

Beszélj tükörbe, és nézd a szájmozgásodat.

2012. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!