Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lelki gondok! Segítene valaki?...

Lelki gondok! Segítene valaki? 13/L

Figyelt kérdés
Én egy 13éves lány vagyok.Tudom, hogy ez a pubival jár, de már kikészülök a világtól...... Úgy érzem, hogy mindenk csak bántani tud. Napi szinten sírok. A barátnőimről kiderült, hogy csak kihasználnak, kibékültünk, de igaziból én nem bocsátottam meg nekik, de ez hosszú... Televagyok problémákkal. A testi válrozások is, pl. a menzeszem, egész alatt görcsölök, most is megyünk kirándulni de épp annyit sietett, hogy épp nem fürödhetek, pont welnessbe megyünk. Úgy érzem, hogy mindenki csak kihasznál, ha valamire nemet mondok, csak nekem jó, de másnak nem, ha igent, akkor mindenkinek jó, csak nekem nem. 2 valami van ami megnyugtat: a rock, és a rajzolás. De már időm sincs, mert minden nap 2ig suliban vagyok, utána tanulok, és utána már nincs erőm semmire, semmihez. Már kikészülök. Lehet, hogy csak az egész nyávogásnak tűnik, de amúgy ezek totál komoly dolgok. Nagyon stresszes vagyok, múltkor már orvoshoz mentünk mert annyira szeretném, hogy minden jó legyen és mégsem az, hogy nagyon komoly hasfájásom volt. Fogytam 4 kilót.Mit tehetnék, hogy jobb legyen?????? A helyesírási hibákért bocsi, telefonról írok, és picik a betűk, meg minden. A norm. válaszokat előre is köszi.

2012. okt. 3. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell túl komolyan venni az életet,főleg nem ennyi idősen.Bele se gondolj mi lesz veled így ha nem változol meg érettségire..

Én sosem görcsöltem és sokat tanulni sem tanultam,az egész fejben dől el.Nyilván ha jó környezet venne körül minden más lenne,de nem így van.

2012. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen köszönöm azoknak , akik privátokat írtak nekem. És persze annak is, aki ide válaszolt.
2012. okt. 3. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A görcsölés is elmúlik, és a zaklatott állapot is.

Görcsölés ellen nagyon jó pl. a nagyanyáink által használt melegvizes palack. Lehet kapni újra helyes kis palackokat pl. a DM-ben is. Ha görcsölsz, ne koncentrálj arra, hogy görcsölsz, igyekezz valamivel lefoglalni magad. Minél inkább koncentrálsz arra, hogy jaj, görcsölök, annál jobban fókuszász a bajra, és annál erősebben érzed.


ha nagyon erősek a görcseid, akkor nyugodtan kérj fájdalomcsillapítót, de ne csinálj belőle rendszert.


Próbáld meg lekötni magad valamivel olyankor, amikor nagyon feszültnek érzed magad. Sport? Olvasás? Valami hobbi?


Eseteg írhatsz naplót is. Meglátod, mennyivel könyebb lesz utána a lelked, ha van "kinek" elsírni a bánatodat.

Amikor kiírod magadból, akkor megfogalmazod a magadban kavargó indulatgombócot, nevet adsz neki, és azzal, hogy leírod, kicsit el is távolodik tőled az egész. Ezért könnyebbszik meg az ember a naplóírástól. :)


A többi a serdülőkor. Boldog ifjúság...! :)

2012. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindent. A napló jó ötlet.
2012. okt. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!