Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire számítsunk? Készüljünk a...

Mire számítsunk? Készüljünk a legrosszabbra, vagy még van remény?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista. Kb. fél éve folyamatosan hasmenése van. Nemrég anyukám hívta fel a figyelmemet, hogy apám hasa egy kicsit felpuffadt. Nem tudja már begombolni rajta a gombot, múlthéten még be tudta. Tehát megnőtt a hasa hirtelen, de nem olyan nagy mértékben. Olvastam, hogy ez nagymértékű májbetegségre utalhat. Ez így lehet nála, vagy ne ijedjünk meg? Orvoshoz nem lehet elküldeni, se elvinni, sajnos annyira nem ismeri be, hogy beteg.
2012. okt. 6. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne sok jóra számíts ez tényleg a májjal kapcsolatos probléma. Ha nem ismeri be, hogy beteg, segíteni sem lehet rajta. Bár hozzáteszem innen szép a győzelem, lehet már orvos sem nagyon tud vele mit kezdeni.
2012. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
A máj egy olyan szervünk, amibe ha egy ép sejt is van akkor képes a megújulásra. De a hasmenés bármitől lehet, az is lehet, hogy gluténérzékeny vagy tejallergiája van, mert ezektől is puffadhat a has. Nekem majd egy éven keresztül folyamatosan ment mire rájöttek, hogy tej tojás érzékeny vagyok és a hasam is meg volt puffadva, ezt bármilyen emésztőrendszeri betegség előidézheti. Az, hogy nem akar orvost látni....a legnagyobb felelőtlenség főleg a gyermekei számára. Szerintem beszélj vele, de akkor amikor tiszta a feje, mondd el neki menynire szereted és fontos Neked és csak egy vérvétel, nem több és az elég sokmindenre rámutat majd.
2012. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy "csak" felpuffadt-e a hasa (tehát bélgázos), vagy esetleg már víz halmozódott fel a hasüregben (ez utóbbi már tényleg súlyos májbetegség jele).


Az előző válaszolónak igaza van. Próbálj az érzelmeire hatni, hogy ő fontos neked, szükséged van rá, szereted, és talán ha önmagáért nem is, érted megteszi, hogy orvoshoz megy.

2012. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet akár rossz is de nem feltétlen. Nos valóban lehet ez azért mert májnövekedése van, nem is csoda ha ennyit iszik. Nagyapámmal is ez volt a baj nagyon alkoholista volt sajnos, és már majdnem túlkéső volt amikor hajlandó volt elmenni orvoshoz és kiderült hogy problémája van. Nála ne volt ilyen nagymértékű a puffadása vékony ember csak kicsit lehetett látni rajta. Most bent fekvős lett mert annyira eldurvult a helyzete ez mellett komoly vesebaja is van sajnos.

Ha hajlandó lenne legalább orvoshoz elmenni akkor az orvos simán ráébresztheti arra hogy baj van nem is kicsi és akkor már hajlandó lesz beismerni a dolgot.

Szerintem számítsatok a legrosszabbra.

2012. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szinte sose józan, nem lehet vele beszélni :( Munka előtt 2 liter bort megiszik, sosem tudunk leülni vele értelmes ember módjára beszélni. Nem lakom már otthon, így még nehezebb beszélni vele. Anyukám próbált, de nem megy. Teljesen elvesztette a realitásérzetét, mintha örökké a fellegekben járna. Persze felnőtt ember lévén nem kötelezhető vizsgálatokra, pedig már próbáltam a háziorvost rávenni, hogy jöjjön ki. Azt mondta, ha ő nem egyezik bele, nem tud mit tenni. Nem tejérzékeny, mert tejet nem fogyaszt (pótolja a borral) ilyen joghurt stb meg szóba se jöhet, mert nem kívánja. Nem eszik tejtermékeket. Meg úgy általában keveset eszik, de sokat iszik. Az is baj lehet, hogy rossz a táplálkozási szokása. De attól is felpuffadhat? Én arra gondoltam, hogy az alkoholtól van hasmenése, mert ha semmit nem eszik, akkor is fennáll a probléma. (Van, hogy egy teljes napig nem is eszik semmit, csak iszik). Egyébként napi 4 liter bor biztosan elfogy nála. Próbáltam beszélni vele, hogy nem akarjuk elveszteni, meg a mi és a saját érdekében vesse alá magát orvosi vizsgálatoknak, de elhessegetett, hogy hagyjam már békén, neki semmi baja, és ő nem beteg. Pedig vagy fél éve nem volt normális széklete. És most ez a megnagyobbodott has.....lehet már késő lesz, amikor mégis orvoshoz fordulna..ilyenkor jó lenne orvosnak lenni, és megállapíthatnám, hogy komolyan kell-e aggódnunk, vagy csak simán a rossz táplálkozás okozza.
2012. okt. 6. 14:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol önmagában is tud tartós hasmenést okozni, mert irritálja, sőt akár be is gyullaszthatja a bélnyálkahártyát. Hozzájárulnak ehhez a rossz táplálkozás miatti hiányállapotok (vitaminhiány, ásványi anyag hiány) is. Másik tényező az, hogy alkoholisták hasnyálmirigye kikészül, ami legtöbbször nagyon durva heveny tünetekkel jár, de lehet viszonylag tünetszegény is, a lényeg, hogy hasnyálmirigy érintettség esetén az emésztés nagymértékben károsul.


Más: ha tudatzavart okozna nála az alkohol, vagy az alkohol megvonása, akkor kényszeríthető orvosi beavatkozásra

2012. okt. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet, anyám volt alkoholista, ő talán be is ismerte, de nem akart vagy tudott tenni ellene. Bekerült a kórházba mert besárgult és onnan sajnos már nem jött ki. Valahogy rá kell ébreszetneket, talán egy kitalált történettel, hogy egyik ismerősötök anyja most halt meg, bevitték besárgulva a kórházba de már nem tudták megmenteni és ugyan azok a tünetei a faterodnak is. Akkor talán rádöbben hogy ez nem játék. Bár elég nehéz menet lesz, mert a sógorm is ebben a cipőben jár és sehogy sem tudjuk meggyőzni. Igaz ő még 36 éves még bírja, de már nem sokáig napi 5-6 doboz sör mindig lecsúszik neki. Nincs olyan nap hogy ne inna. Nem lehet józanul látni otthon. Félelmetes. És a drogokat tiltják, akkor ezt miért nem??
2012. okt. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolom a ti felelossegetek es feladatotok itt vegetert. Gyakorlatilag sajnos vegig fogjatok asszisztalni a halalat. Es meg tegyetek ossze a kezeteket hogy az alkoholtol nem lett kotekedo, agressziv.
2012. okt. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De sajnos agresszív, és kötekedő lett az évek során. Sokszor kaptunk tőle, de ez végső soron hosszú történet lenne. Lényeg, hogy miatta megjártuk már a poklok poklát is. Viszont mégsem szeretném elveszíteni, mert mégis csak az apám. Nehéz rá hatni, nem lehet ráébreszteni a dolgokra. Azért kezdett inni, mert az alkoholiparban dolgozott, és ott szépen minden nap kísértésbe esett. Aztán onnan nem volt visszaút, se a feleség, se a gyerekek nem érdekelték, csak az alkohol. Most pedig már annyira agresszív, hogy alig lehet 10 percet kibírni vele. Ez is rosszat jelent?
2012. okt. 8. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!