Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ajkam állandóan ki van...

Az ajkam állandóan ki van száradva, repedezik. Miért? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Iszok rendesen, kenegettem is, de nem megoldás. Ha jó tágra nyitom ki a szám akkor ilyen talán száraz bőrdarabkák "teremnek" elő rajta. Víz hatására, körömmel könnyen leszedhető.

2012. dec. 22. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A szakemberek azt mondják, hogy ilyenkor az ajkak nincsenek kellőképpen hidratálva, és a hidratálást belülről kell kezdeni, tehát sokat kell inni. Ezután jöhetnek az ajakbalzsamok, Labelló, stb. Bár nekem a sima vaj a legjobb.

Ha meg már ott vannak azok a kis száraz redők, akkor alaposan vizezd be, és mintha bőrradíroznál, puha törölközővel töröld le. Te ne kapard, meg tépd, mert akkor vérzik.

2012. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyulladasra es az emesztorendszer tulzott savassagara utalo jelek, tehat kerulendo a hus, fuszeres etelek, cukor minden formaja es a gyumolcsok is.

Kituno lugositok a friss zoldsegek, ezeket fogyaszd.

2012. dec. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mint írtam iszok rendesen és kengetem. Vérezni nem szokott, de van amikor sikerül elintézni...

Sajnos gyúrok, így nekem alap a hús. A gyümölcsről sem szívesen mondok le. Majd meglátjuk. Ment a zöld.

2012. dec. 23. 09:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy látom fiú/férfi vagy, de van ez a sima Labello is, szerintem tégelyben is árulnak, ha az utcán nem is szívesen hordod, de amikor otthon vagy akkor nyugodtan kend be. Szerintem hatásos, nekem mindig beválik, mondjuk én lány vagyok!
2012. dec. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!