Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ospen antibiotikumra lehet...

Ospen antibiotikumra lehet inni alkoholt?

Figyelt kérdés

Egy hete beteg vagyok, szedtem gyógyszert láz ellen. Ma voltam orvosnál, ő az Ospent írta fel.

Péntek este buli lesz és szeretnék inni. Mennyivel előtte hagyjam abba a gyógyszer szedését? Vagy lehet bármiféle súlyos következménye ennek?


2013. jan. 10. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Keress rá. :)

Egyébként 1-2 sörtöl nem hiszem, hogy komoly bajod lenne, de pálinkát vagy ilyen nagyon töményet gin, whiskey neigyál, mert kampeca. :D

2013. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek lebomlási idejét változtathatja meg az alkohol.


De komolyan: ha már antibiotikum kaliberű gyógyszerrel mérgezzük a testünket (mert sajnos ezek elég durva hatású anyagok) akkor nem mindegy már, hogy alkohollal rontunk kicsit a dolgon, vagy sem?


Nem ajánlott gyógyszerre inni, de hát gyógyszert szedni is csak a gyógyszergyártók szerint ajánlott%

2013. jan. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elolvastam a kisbetűs részt.

Az antibiotikum szedését nem hagyjuk abba. Úgy működik, hogy rendszeresen szeded (ha már szeded..) így egy bizonyos koncentrációt elér a véredben. Az maradjon meg, ha már beszeded!

Jobbulást.

2013. jan. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az a fura hogyha valakinek már antibiotikumot kell szednie, az miért megy buliba?

Hagyján hogy esetleg befertőzöd a fél kocsmát, hanem az immunrendszerednek még az hiányzik hogy kerülgesse az alkoholt is, jah ÉS a másnaposság.

Törött lábbal se megy el az ember lépcsőzni, így szerintem ha nem akarod még jobban szétvágni a bélflórádat és a közérzeted, akkor otthon maradsz gyógyulni.

2013. jan. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy miért megyek bulizni. Hónapok óta várok a holnapi koncertre, úgyhogy mindenképp szeretnék menni. Inni meg azért fogok mert ott lesz volt barátom és nem akarom magam szrul érezni. Whiskeyre,vodkára gondoltam. Ha aznap nem veszek be gyógyszert akkor nyugodtan ihatok?
2013. jan. 10. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha antibiotikumot szedsz (ami az esetek 90+ %-ában fölösleges és rossz ötlet) akkor a feljebb leírtak szerint, következetesen szedd végig a gyógyszer adagot, mert megszakítással azt kockáztatod hogy az egész gyógyszerszedés értelmét veszti!


Igyál, gyógyszerezz, mindkettő káros szenvedély, de az antibiotikumot nincs értelme megszakítani, akkor fölösleges volt elkezdeni szedni. Csak úgy van értelme, hogy végig szeded x napig.

2013. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy nagy koncerten neked egész végig az exed mellett kell lenned? És emiatt le kell magad innod, ráadásul vodkával?

Akkor meg mi értelme az egésznek, ha nem is a koncert izgat.

Én azt mondom, ha nincs hőemelkedésed vagy lázad akkor menj el, de akkor se igyál.

2013. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!