Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbeteg vagyok. Kérdezem....

Cukorbeteg vagyok. Kérdezem. Mitől esik le a cukorérték. Inzulinkezelés mellett? Lehetőleg tapasztalt cukrosok válaszoljanak! Köszonöm: Ilona

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

- túl sok inzulin

- túl kevés kaja

- túlságosan meleg

- alkohol

2013. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

utolsó.. Az alkoholt nem feltétlenül sorolnám ide, maximum ha ennek a túlzott fogyasztásáról van szó. 5 deci bortól még nem hypózott be senki. Mellesleg megjegyezném, hogy ha iszol, az alatt ne kezeld magad inzulinnal. Ha van 24 órásod, akkor azt is hagyd ki. Majd másnap lekezeled magad és helyrehozod. Ha nem iszol minden nap / minden hétvégén, akkor ebből nem lesz problémád. (és ettől még a HA1C-d is lehet jó)


Nem mellesleg, ha Ilona linkeket akart volna, akkor ráguglizik. De, mint mindenki más, azért kérdezi meg itt, mert itt vannak személyes tapasztalatok, amiket talán mindenki más is jobban bele iktathat a saját életébe.

Ezt csak úgy mellékesen mondom.


A hypoglikémia nagyon sok tényező miatt létrejöhet. Amint az utolsó válaszoló is rávilágított néhányra. Én azért kibővíteném ezeket a lehetőségeket:

- kevés szénhidrát, sok inzulin

- kevés szénhidrát, testmozgás, megfelelő inzulin adag

- kevés szénhidrát, testmozgás, túlzott inzulin adag

- szokásos/normál szénhidrát, testmozgás, túlzott inzulin adag

- többlet szénhidrát, testmozgás, de túlzott szénhidrátadag

- az általános hőmérséklet

- maga az inzulinnak a hőmérséklete (minél melegebb, annál gyorsabban hat, így a kívántnál hamarabb fejti ki a maximum hatást. Viszont egy bizonyos hőmérséklet után az inzulin elveszti az erejét)

- egy korábbi hipoglikémia nem megfelelő kezelése is lehet egy későbbi hipoglikémia oka.

- Nagyobb fizikai igénybevétel után (ennek hatására akár másnap is előfordulhat) annak ellenére, hogy az adott fizikai munkát többletszénhidráttal és kevesebb inzulinnal folytattad-e le előző nap.


Így hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2013. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bortól senki se hypozott be, de pl. töménytől simán lehet...
2013. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha végig olvastad azt, amit írtam, akkor észrevehetted, hogy nem vagyok egy hülye ember (cukorbeteg témakörben meg aztán semmiképp).

Így a röviditalok problémájának megoldásaként javasoltam az inzulin mellőzését. Ez a javaslat orvosilag is 79%-ban elfogadott álláspont. Pláne, hogy az esetek nagy többségében az, aki alkoholfogyasztás mellett hipózik, annak súlyosabb következményei is lehetnek, mert előbb utóbb eszméletvesztéssel jár(hat), mivel a rövid italok hátránya, hogy meggátolják a vese cukorkibocsátását, így itt már nem marad más hátra mint egy glükagon injekció.


Másrészt, mivel egy ilyen kérdéssel állok szembe, következtete, hogy az illető nemrég lett cukorbeteg, így a betegségéhez mért korai alkoholfogyasztás elég nagy odafigyelés hiányt mutatna.

És mivel szeretem mindig a legjobbat feltételezni, így arra következtettem, hogy a kérdező még nem igazán mert a pohár fenekére nézni azóta, így az alkoholfogyasztás részt inkább kihagytam.

2013. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Senki egy szóval se írta, hogy hülye lennél, de azért mert te valamit tapasztalsz italozás közben, az nem jelent semmit. Minden cukorbeteg más, minden kezelés más. Valakinek a tömény leviszi a cukrát, valakinek semmit se csinál vele. Valakinek a sörtől megy le, valakinek nem... Ki kell tapasztalni.
2013. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ezt nem én tapasztaltam ki, te agyon iskolázott ;) ne csak olvass, értsd is meg.
2013. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az orvos se minden...pl. orvosok leírják, hogy teljes kiőrlésű kenyér jó, mert alacsony a GI-je, ehhez képest ismerek olyan cukorbeteget, akinek felviszi a cukrát... Meg, hogy a tej nem jó, mert felviszi a cukrot, nekem teljesen normális határon belül marad.

Én inkább befognám a helyedben...

2013. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem minden arany, ami fénylik.

Nem minden az, ami rá van írva. Rengeteg olyan teljes kiörlésű kenyér van, amire rá van írva, hogy az, és távolról sem közelíti meg.

Két egyetemi diplomával rendelkező dietetikus szaktanácsadőként nem tartom nyilvánvalónak, hogy kettőnk közül én tévednék.

Úgyhogy nézzük azt az álláspontot, hogy inkább én fognám be a te helyedbe... ;)

2013. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!