Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » PAJZSMIRIGY ALULTERMELÉS! Ti...

PAJZSMIRIGY ALULTERMELÉS! Ti is így voltatok, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vettem észre a a pajzsmirigy alultermelés tüneteit ( gyors hízás, térd bedagadás, aluszékonyság, hideg végtagok, fáradság, bőrviszketés) - vérvétel: TSH:5. Ma kértem időpontot az endokrinológián ( ahova tartozom), és ÁPRILIS 29-ÉT mondták.

2013. febr. 20. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 5,8 volt a TSH értékem. Ez nem a pajzsmirigy saját hormonja, hanem az agyalap mirigy termeli, tulajdonképpen ez a pajzsmirigyet serkenti a tiroxin termelésre. A T3, T4 mennyi? ezt nézték? , ezek mutatják a pajzsmirigy saját hormonjának a szintjét.

Nálam ezek még jók, úgy hogy kontrollra kell csak menni fél év múlva, nem kaptam gyógyszert.

2013. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

T4:18,70

T3:6,93

Na de ha nem kaptál,( nem kapok ) gyógyszert, MITŐL GÓGYULOK MEG?

10 kg csak úgy jött rám fel.

2013. febr. 20. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy alulműködésnek több kiváltó oka lehet.PL. gyógyszerek, gyulladás,autoimmun betegség,jódhiány,tumor.Legfontosabb a kiváltó ok kezelése,de van olyan eset(elég gyakori),amikor nem lehet gyógyítani,ccak kezelni lehet a betegséget.Ilyenkor egész életen át pótolni kell a tiroxint tablettával.Először ki kell vizsgálni az okot,utána lehet célzottan kezelni.
2013. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre van terápiás gyógymód.

[link]

2013. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6 volt a TSH, automimmun eredetű volt a pm alulműködés. Nekem is 4 hónappal későbbre adtak időpontot a szakrendelésen.

Nálam a glutén és tejmentes táplálkozással javult sokat, tavaly 3-ra lement a tsh, gyógyszert nem szedtem. Nálam az ételallergia vezethetett ide, attól volt állandó gyulladásban a szervezetem, ami elvitte a jódot.

2013. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinél más,és más:)

De már elkezdődött a gyógykezelésem, Hála Isten :)

2013. febr. 24. 22:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez pontosan mit takar?
2013. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!