Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kislányom 10 éves (negyedike...

A kislányom 10 éves (negyedikes) és csak 136 cm magas- ez még belefér a normálisba?

Figyelt kérdés
Messze ő a legkisebb a tornasorban. A gyermekorvos szerint nincs baj, mert én is nagyon alacsony vagyok (152cm). Apukája 175 cm és a nagyszülők közül is csak egy van aki jóval alacsonyabb az átlagnál. Mellesleg ennyi idősen én magasabb voltam, igaz 12 éves koromig nőttem csak. Főleg olyan anyukák válaszát várom, akiknek hasonló korú lányuk van, lehet csak a lányom osztályában magasabb mindenki az átlagnál és más 10 éves is van aki ilyen pici. ( a mi sulinkban a legmagasabb negyedikes lány 156 cm)
2013. febr. 26. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

10 éves korban a 136 cm az 38 percentilis. Ez azt jelenti, hogy 100 átlagos 10 éves lány közül magasságban ő a 38.

10 alatt kell aggódni, 3 alatt komoly baj is lehet, de a 38 az teljesen normális.

2013. febr. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak azért aggódtam, mert sokkal kisebb, mint a többiek. Amúgy teljesen egészséges, és ha felnőttként a 150cm-t meghaladja, az már elfogadható.
2013. febr. 27. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!