Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első kontaktlencse! Kérem,...

Első kontaktlencse! Kérem, aki ezt látja, és kontaktlencséje van, segítsen! (? )

Figyelt kérdés

Tegnap mentünk el szemdokihoz, ahol a kontaktlencse mellett döntöttem. A tükör előtt fel is raktuk, minden oké volt. Viszont a levételt nem tudtam megcsinálni!A dokinő csinálta meg, ott szerencsétlenkedtem, remegett a kezem, már majdnem bőgtem, amiért nem sikerül. Úgyhogy ő vette ki, úgy hogy lehúzta, hogy gyűrődjön, majd lecsippentette. Aha. Na, nem ez volt otthon. Barátnőmet áthívtam, hogy segítsen(suliban szemüvegben voltam) felhelyezni. A jobb 15 perc alatt sikerült, a másik viszont 50 perc alatt sikerült csak. Egyszerűen bepánikoltam. Sikerült nagynehezen, habár többször már rajta volt, de leesett.

Nagyon tetszik, hogy mindent élesen látok. Viszont nem tudom levenni. Ideges vagyok, nevelőapukám besértődött, hogy addig nem szól hozzám amíg ki nem veszem. Én meg nagyon félek, hogy nem tudom kivenni, megvakulok, meghalok, fájni fog, leesik egy aszteroida, amiért ilyen béna vagyok, hogy nem megy. :) :/ Anya mondta, ha péntekig nem tudom levenni, megyünk a dokinőhöz, és leszedetjük. És viszlát kontaktlencse, üdv újra szemüveg. DE ÉN AZT NEM AKAROM!!!FÉLEK! Nem akarok újra szemüveges lenni, utálom!! De nagyon félek a leszedéstől. Közben meg amíg a szobámban voltam, anyáék kibeszéltek (hangosan), és ez még jobban rátett az idegességemre.

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!Mit tegyek? Hogyan?

14/L Előre is köszönöm! :) :(



2013. ápr. 3. 21:13
1 2
 1/11 Nosco ***** válasza:
Mindenkinek másképpen sikerül. Nekem szemből se betenni se kivenni nem sikerült soha. Anyu tanította meg, hogy tegyem le az asztalra a tükröt és fölé hajolva tegyem be a lencsét. Mivel felfelé történik a mozgás így könnyebb volt. A kivételt meg kell szokni mint a berakást. Sikerülni fog az csak nem szabad elkeseredni.
2013. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy száraz a szemed, ezért nem tudod könnyen levenni (túl azon, hogy még nem vagy elég technikás). Szóval, kellene venni műkönnyet, kontaktlencséhez való szemcseppet, amivel néha-néha egy-egy cseppet kell a szembe cseppenteni, az elmulasztja a száraz, égő érzést, ha esetleg előfordul. Gondolom, lágy lencséd van. A felhelyezésnél arra kell figyelni, hogy ne fordítva tedd fel, mert olyankor leeshet, kényelmetlen a viselete. Szóval azt kell megnézned, hogy ha a tenyeredbe rakod, feszítsd ki a tenyered és nézd meg, hogy a kontaktlencse pereme felfelé kunkorodjon, ne kifelé, lefelé, hanem egyértelműen felfelé. (A felfelé álló szélekkel kell feltenni a lencsét.) Utána az egyik ujjadra (középső, mutató) teszed a lencsét, a másik kezed két ujjával széthúzod az alsó és a felső szemhéjat és szépen, gyengéden ráteszed a lencsét. Levenni sem bonyolult, csak bele kell jönni. Tehát egyik kezed két ujjával szintén széthúzod a szemhéjakat, a másik kezed két ujjával (praktikusan a mutató és a hüvelykujjal) finom hozzáérsz a lencséhez és a két ujjad között összehúzod és csak leemeled. Ne félj, sikerülni fog, gyakorolni kell. Ne hagyd a szemeden a lencsét, mert muszáj, hogy a szemed szellőzzön, akármilyen nagy légáteresztő képessége van a lencsének. Ha tehát a levétel nehéz, akkor műkönnyel, kontaktlencséhez való szemcseppel nedvesítsd be a szemed és próbáld meg újra. Ne keseredj el, sikerülni fog!
2013. ápr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, még valami, amikor felveszed, vagy ki akarod venni a lencsét, akkor nézz lefelé.
2013. ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem az oldalrol valo csippentessel sikerul. Jobb szemnel a bal kezzel felhuzod a szemhejat, a jobb huvelyk es mutatoujjaddal pedig ket oldalrol osszecsippented a lencset. Meg tukor sem kell hozza.

Mondjuk a doki felelotlen volt, nem szabad ugy elengedni uj lencset, hogy nincs megtanitva biztosan a lencse hasznalatara....

2013. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia, elhizsem milyen rossz leeht nekem se sikerült az elején és nekem is oylan türelmetlen volt a szemorvosom, A lényeg hogy totál le legyen vágva körmöd és tiszta legyen a kezed, fénynél csináld és próbáld meg megszokni a szemgolyód tapintását, és népzegess ilyne how to remove contact lens videókat mint pl így

http://www.youtube.com/watch?v=sTUaVfmgl_I

2013. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Igen, azt tudom, hogy mikor van fordítva meg ilyenek, de amikor a balba próbáltam berakni, hozzáragadt az ujjamhoz, és amikor már teljesen rányomtam, leesett. És ezt kb. 5x eljátszottam. Igen, megpróbálom, csak még kicsit új a dolog, hogy fogdosom a szemgolyóm.

A doki nekem teljesen máshogy mondta! Nekem lehúzta, miközben felnéztem, alul összegyűrődött, majd kicsippentette. Na, mindegy, megpróbálom amit ti(és a barátnőm is) javasolt.

Nagyon köszönöm!!! :)

2013. ápr. 3. 21:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is mashogy tanitottak, de ez a csippentos valt be. Ma mar 20. eve hogy kontaktlencsem van, ugyhogy eleg tapasztalt vagyok ezen a teren :D
2013. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Berakásnál az ujjad és a lencse sem szabad hogy száraz legyen, mert azért ragad hozzá. Nekem elsőre másfél óra volt berakni és kivenni is annyi... na és? Nem kell feladni, én is már remegtem, akkor pihenőt tartottam, aztán próbálkoztam tovább amíg végre sikerült. Ez így ment 2-3 napig, utána egyre könnyebb lett. Olyan nincs hogy nem bírod kivenni... ne félj összecsípni, a szemednek semmi baja nem lesz. Én oldalra szoktam kihúzni nagyon picit a lencsét és ott összecsípni, de ha a szemhéjaidat nyomod össze akkor is kiesik a lencse és így hozzá sem érsz a szemgolyódhoz.
2013. ápr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Este addig nyomogattam a szemem, hogy ki tudtam venni! :)) Tapsot nekem!

Viszont reggel megpróbáltam, nem ment, de most is megpróbálkozok vele.

2013. ápr. 4. 16:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindig tegyél az ujjadra folyadékot, úgy minden könnyebb. Nekem 15 éve van lencsém, már félálomban kiveszem-berakom :)


Berakáskor az ujjad is nedvesítsd és behelyezés előtt a lencsébe tegyél pár csepp folyadékot, így szerintem kényelmesebb is.

Kivevéskor pedig tegyél folyadékot az ujjadra úgy húzd lefelé, miközben felnézel.


Nekem úgy a legegyszerűbb, hogy a bal kezem mutatóujjával felhúzom a felső szemhéjam, a jobb kezem középső ujjával az alsó szemhéjam lejjebb húzom, felnézek, mutatóujjal lejjebb húzom a lencsét, majd mutató- és középső ujjal kicsippentem.

2013. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!