Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek a terheléses...

Ha valakinek a terheléses cukor (0-120p) vizsgálat teljesen jó, még lehet hogy cukorbeteg? Előfordulhat, hogy nem minden esetben van magas érték? Nekem 0 és 120 percnél nézték, de olvastam 0,60 és 120 percesről is. Vajon melyik a pontosabb?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 22:52
 1/6 anonim válasza:

Nekem 0 és 120p eset néztek és bizony magas lett a 120p így terhességi cukrot állapítottak meg, így diéta lett.

Szerintem mindegy, hogy néznek még egy 60p is közben. Szerintem, ha valakinek volt már gondja a cukrával akkor néznek 60p. Nekem szülés után, mikor ismételni kellett, hogy vissza ment-e a cukrom akkor nézték 0-60-120p-re.

Amúgy ha a 0 és a 120p jó akkor miért lenne probléma?????? Ezért nézik ezt, hogy ha éhgyomorra jó meg visszamegy egy 75g glükóz után a cukrod normálisra tuti semmi bajod.

2013. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Bocsi, lemaradt, ha pl a családba van cukorbeteg stb, akkor esetleg később lehet megnézik mégegyszer.

De ha nem vagy terhességi cukros akkor sem árt figyelni mit eszel.

2013. ápr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos van a családban cukorbeteg. És van egy csomó bizonytalan tünetem: hasfájás, gyomorfájás, viszketés, torokszárazság, visszatérő hüvelyi és húgyuti gyulladások, erős puffadás, bőrproblémák stb. Alul-felül tükröztek, nődoki és urológus egyéb problémát nem talált. A nőgyógyásznak jutott eszébe, hogy esetleg cukor lehet, de a terhelés- mint írtam-jó lett.
2013. ápr. 15. 23:27
 4/6 anonim ***** válasza:
ugyan nem terhesség miatt, de nekem néztek 60 p-t is és az magas lett (11 feletti), bár még nem tudom, hogy ez jelent-e majd valamit (pl. cukorbetegséget)
2013. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy csak a 60 perces lett magas, az éhgyomri és a 120p nem?
2013. ápr. 17. 22:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet, nem voltam világos az elején BOCS! Én nem terhes, hanem terheléses cukor vizsgálaton voltam. Persze terhes is mehet terheléses cukor vizsgálatra, de én nem vagyok az.
2013. ápr. 17. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!