Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen időközönként célszerű...

Milyen időközönként célszerű fülgyertyázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is bocsánat a kategória miatt, mert ugye az orvosok ezt kuruzslásnak tartanák... ezért nem tudtam, hogy hová is tegyem eme kérdésemet.


Szóval... anyukám napok óta fájlalja a fülét és volt még itthon fülgyertánk, így kiégettem a fülét velük, de... ami mennyiségű mész kijött vele az szörnyű volt... pár napra rá megint elégettem egy pár fülgyertát és akkor is nagyon nagy mennyiségű mész jött ki... ez volt tegnap, most is kifülgyertáztam neki mindkét fülét és ismételten nagy mennyiség jött ki... még mindig... pedig csak 1 nap telt el a két akció között...

Kérdésem a következő lenne, mennyi időközönként lenne célszerű használni a fülgyertát (általános, normál esetben).


És pl a mi esetünkben, hogy anyának biztosan jó mélyen a füljáratban illetve az arcüregében is le van rakódva jócskán a cucc... mennyi ideig gyertázzam neki a fülét és így hány naponta? Mert biztosan kihozná a lerakódott anyagot, de nem merem neki több héten keresztül mindennap kiégetni a fülét :S


Valaki mit tudna erről nekem mondani???


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!


2013. ápr. 19. 23:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Tízezer évente egyszer.

Persze, ha felesleges valakinek a dobhártyája, akkor nyugodtan.

2013. ápr. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mert biztosan kihozná a lerakódott anyagot,"


Hogyan?

A dobhártya légzáró, már csak ezért sem lehet a "lerakódott anyagot" kiszippantani. Még a fülzsírt sem szedi ki, a hamu az alján égéstermék a gyertyából. Ha nem hiszed égess el egyet úgy, hogy nem dugod a fülébe, csak befogod valamivel a végét.

2013. ápr. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!