Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félelem a bekakilás miatt....

Félelem a bekakilás miatt. Furcsán hangzik de rosszul vagyok pánik jön rám ha nincs wc a közelben. Mi lehet a betegség neve?

Figyelt kérdés
18/F

#WC #széklet #féelele
2013. máj. 16. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen fóbia biztos. Annyi féle van belőlük, amennyit el se tudsz képzelni. Múltkor wikipedián olvastam. Az egyiken nagyon meghökkentem, szerintem (sok) mindenkinek van kamasz korában elpirulós korszaka és az egyik az volt, hogy félelem az elpirulástól. Onnan pedig vezetett egy cikk, hogy egy ebben szenvedő fiú öngyilkos lett :( Pedig már műtét előtt állt, mert nagyon súlyos esetben műtéttel ez kezelhető. Szóval nagyon meglepő dolgok léteznek. Sokszor már az is segítség ha kibeszéli az ember magából, vagy sorstársra talál. Biztos neked is valami miatt kórossá vált ez a félelmed.
2013. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, ha tudnám a betegség nevét biztos máshogy álnék hozzá , lenne róla olvasni való biztos elolvasnám de még tippemsincs hogy keressek rá
2013. máj. 16. 09:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, fóbia. Lélekgyógyász beszélgetések évek alatt talán fel tudná tárni, hogy mitől. Valószínű, hogy 3 éves kor előtt volt valami megszégyenítő élmény e témában. Ahogy az lenni szokott, a felnőttek nem tudják, szavaiknak mekkora jelentősége van - és egy 3 év alatti gyermeknél mennyire ártalmas ez a nem tudás. Valószínű nem akartak megszégyeníteni - de becsapódott a lelkedbe - és mint egy pecsét nyomott hagyott. És most belecsúszik a lélek időnként ebbe a nyomba. Ki kell simítani. Esetleg emlékszel valami ilyesmire? ha 3 év fölött volt valami? Tudatosítással lehet legyőzni a félelmeket. Amikor otthon vagy- és ingert érzel- ne menj - figyeld meg, mennyire tudatos szabályozás alatt áll ez.

Amúgy sok helyre be lehet menni. Humort is kell vinni a "legyőzés folyamatba- hogy ne szorongj - a humor nagyon jó szorongásoldó.

ezt nézd:

"- De hát kimenni csak szabad – gondolja ekkor -,

aki csak pisilni ment a cukrászdába."

[link]

Goethe nagyon tudatos volt. Tériszonya volt - de legyőzte. Úgy, hogy mindennap felment egy toronyba, mindennap egyre magasabbra, lenézett és tudatosította magában a tapasztalatot.

2013. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
már nem is emlékszem mikor kezdődött az egész , talán az hogy anyukám apukám minidg mondta hogy mielött mentünk valahova kérdezték hogy nem e kell wc-re mennem. Talán itt kezdődött az egész. Nagyon rossz ez nekem hiszen a félórás séták alatt is arragondolok hogy úristen hazatudok e érni addig hogy ne történjen meg a baj . :D
2013. máj. 16. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt szokták mondani, indulás előtt, ez nem lehet baj. Lehet, hogy egy hasmenéses betegségből volt rossz élmény? Segítő lehet, hogy egy napi ritmus van az életben. Reggel lehet, hogy előbb kell felkelni és tevékenykedni még otthon. És elvégezni a szükséget. És tudatosítani, ez teljesen tudati szabályozás alatt van! Fel a fejjel! el fog múlni. Azonkívül újra mondom humorral kell tekintenünk esendőségünkre, nem rémülten nem szigorral.. Fóbiások estélye, ahol egy "laza" társalgásra összejönnek (fóbia az ismétléstől, mentegetőzéstől, beálló csendtől:))

http://www.youtube.com/watch?v=PvZWpvTTVbM

2013. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sportolj! A legtöbb lelki mizériánál hasznos a sport.

Próbáld ki!

2013. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!