Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ahogy elalszok a testem...

Ahogy elalszok a testem többször is összerándul, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Évek óta így van. Az ismerőseim innen tudják megállapítani, hogy alszok e, mert mindig összerándul a testem ahogy elalszok egyből. Ez 1-2 rándulásból(rángatózásból) áll, olyan mint ha az izmaim összehúzódnának, nem annyira erőteljes, de kicsit ijesztő azért amikor mesélik..mitől lehet ez?!

2013. jún. 1. 23:10
 1/8 A kérdező kommentje:
16 éves fiú vagyok*
2013. jún. 1. 23:11
 2/8 anonim ***** válasza:
Van rá valami tudományos magyarázat, kb. mindenkinél jelentkezik ez. Nálam is sokszor, van, hogy én is észreveszem, mert csak félálomban vagyok. Barátom is gyakran csinálja, mielőtt elalszik, vagyis már szinte alszik. Nyugi, ez teljesen normális!!! :) L/23
2013. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális / alvási myoclonusnak nevezik/ , nem igényel kezelést.
2013. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez valóban fiziológiás, szinte az összes embernél jelentkezik, és azért alakul ki, mert ahogy kezdesz elaludni, a szívverésed lassul, a vérnyomásod lejjebb esik, a testhőmérsékleted pár tized fokot csökken, amit az agyad veszélyhelyzetnek fog föl, és erre izomösszehúzódással válaszol. Ergo, így működik jól a szervezeted. :)
2013. jún. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erre nem kell Magnéziumot szedni? Vannak olyasmik, hogy pl. Magne B6 (és akkor vitaminnal együtt van)
2013. jún. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell rá szedni. Magnézium szedése mellett is ugyan úgy jelentkezik, nem magnézium hiány a kiváltó oka.
2013. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig feldühít, amikor az emberek nem hajlandóak használni az agyukat, de még csak értelmesen sem tudnak olvasni... Ha ez magnéziumhiánytól lenne, akkor nem írtam volna, hogy fiziológiás, és nem magyaráztam volna el a mechanizmusát...
2013. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
a tested azt hiszi ,hogy haldokolsz (ahogy mar elottem is leirtak a lassulo szivveres stb az oka).,Illetve a Stressz.
2013. júl. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!