Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az, hogy 9 (! ) hónap mire...

Mi az, hogy 9 (! ) hónap mire kivizsgálnak?

Figyelt kérdés

Még 2012 novemberében küldött el a háziorvosom endokrinológushoz, ami abból áll, hogy vért vesznek, 10-re jön az orvos és levetkőzök előtte és megméri a súlyomat/magasságomat és ennyi. Eddig 8 hónap alatt háromszor voltam. Első alkalommal csak vérvétel volt, másodszor hasi ultrahang, harmadszor ilyen cukros löttyöt ittam. Pcos gyanús vagyok. Elvileg júliusban fogják megmondani, hogy mi van és mi a teendő. Normális ez, hogy 3 havonta van eredmény és szaros 9 hónapba kerül mire csinálnak is valamit? Szerintem ez teljesen felháborító... ezt max 1 hónap alatt el lehetne intézni szerintem, de ha nem akkor 2. Attól több 100, hogy nem kell. Nagyon ideges vagyok miatta.

16/L



2013. jún. 16. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én fél évet vártam MR vizsgálatra, mikor úgy kezdte a doki, hogy érszűkület vagy tumor is lehet... szóval igen, sajnos normális.
2013. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez az ára annak, hogy ingyen van az ellátás mindenkinek. Kicsi a kapacitása az egészségügynek, kiváltképp az endokrinológiának, és nagyon nagy a várakozási idő, mert sok a beteg. Nyilván ha több pénz lenne az egészségügyben, akkor lehetne bővíteni, de sajnos ennyi jut. Örülj, hogy a te betegséged nem életveszélyes (bár megértem, hogy végre szeretnél a végére járni, azért 9 hónap nem kevés idő). A nagy baj tényleg akkor van, ha pl. tumor vagy ilyesmi gyanú van, ahol minden nap számíthat...

Amit tehetsz legközelebb, hogy magánorvoshoz mész, akkor valószínű, hogy nem kell ennyit várni, de az jó pár 10ezer forintba kerül :(

2013. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért az MR az más tészta... alapból nagyon kevés gép van az országban 1-1 vizsgálat nagyon sokba kerül, és sok időt vesz igénybe, rengetegen vannak várólistán. A vérvételnél én se értem mi vesz el ennyi időt.
2013. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, ezen is gondolkoztam már, hogy mi van azzal aki halálos beteg és több hónapot vagy akár évet kell várnia arra, hogy csináljanak is vele valamit. Én egy Miskolc melletti városban élek és itt a úgy van, hogy délelőtt leveszik a vért aminek délután 3-ra meg is van az eredménye (a többi dolog itt halálosan szar, egyedül a vér elemzésével tudnak haladni).
2013. jún. 16. 19:25
 5/7 anonim válasza:

Ha ingyenes az ellátás, mire fizetünk tb-t????

Egyébként botrány az egész. Sajnos nekem is sikerült közelebbről megismernem az évek alatt a magyar eü-i ellátást.

28/N

2013. jún. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tb, amit fizetsz, töredéke annak, amibe valójában kerül az ellátásod, ezért egyre rosszabb a helyzet. Egyre több az öreg, aki beteg, és egyre kevesebb a keresőképes.
2013. jún. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ilyen a magyar egézsség ügy egngem is behívtak hogy fél év múlva fűl vizsgálat de el se mentem mert jó a fülem és észresevették.
2013. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!