Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit okozhat a folyadékhiány?

Mit okozhat a folyadékhiány?

Figyelt kérdés
Egyik előző kérdésben volt erről szó.. Nem akartam oda beírni a kérdésemet,ezért írtam külön.:) Kifejezetten saját eset miatt kérdezem,mert nagyon keveset iszok..van,hogy délután jövök rá,hogy aznap kb 1 deci vizet ittam :S és a legszörnyűbb,hogy nem is hiányzik. Mindenki azzal traktál,hogy napi 2 liter a minimum..nyáron ittam meg nagyon nehezen 1,5 litert pár napig,de azt sem bírtam sokáig. Gondolom ez nagyon nem egészséges. Szeretnék konkrét dolgokat tudni,hogy mit okozhat stb:S amúgy 18 éves lány vagyok.
2009. okt. 24. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Majd valakitől kapsz nagyon ügyes választ, azért a 2 liter az nem csak a vízből származik, hanem az ételekből is.

Amit én tudok, hogy a vér sűrűbbé válik és magas lesz a vérnyomásod, másrészt ha kórosan keveset iszol, akkor a szerveid valamilyen szinten "szomjaznak". Pl. az agyad is, fájni fog a fejed és a veséd sem fog nevetgélni örömében, vesekő kialakulásának lehetősége növekszik. Emellett az ízületekre is hatással van, persze negatív értelemben. Okozhat izomgörcsöket is. Mentális tünetei a fáradékonyság, gyengeség, kimerültség, koncentrálóképesség csökkenése, nyugtalanság, zavartság.

Hú vazz, egész jó választ írtam, na igyál erre!

2009. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Vesekövet is okozhat...
2009. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A bőr és a nyálkahártyák kiszáradnak, sérülékennyé válnak, a bőr ráncosodik. Fejfájás és szédülés (mintha másnapos lennél) is gyakori, meg általános gyengeség. Kevesbb és sűrűbb/sötétebb a vizelet. Csökken a vérnyomás, sűrűsödik a vér, megnő mindenféle érelzáródásos betegség (stroke, szívinfarktus, tüdőembólia) kockázata. Felborul a szervezet ionháztartása, izomgörcsök és szívritmuszavarok jelentkezhetnek.

Mondjuk ezek már durva tünetek, de előfordulhatnak extrém esetekben.

2009. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vezethet vese, máj gondokhoz, elhízáshoz, ráncosodáshoz,

súlyos tudatzavarhoz. Még fiatal vagy ne ted magad tönkre. Legyél tudatos 1 üveg vizet vigyél magadal minden nap és óránként igyál belőle. Reggel és este 1-2 nagy pohár vizet mindenképp dönts le. Kerüld az alkoholt és a kávét mert kiszárit.

2009. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első :D:D

Köszönöm szépen mindenkinek, kellőképp elriasztottatok attól,hogy így folytassam. Nem direkt csináltam eddig sem,de mostmár nagyon oda fogok rá figyelni.. fejfájásom elég sűrűn van,szédülni is hajlamos vagyok akár sok nevetéstől is,szóval gondolom emiatt vannak ezek. Alkoholt és kávét nem fogyasztok hálistennek:) Az egy üveg vizet azt másfél literesre mondod? Vagy csak fél literes?

2009. okt. 24. 23:54
 6/13 anonim válasza:
nekem leginkább a vesém szokott fájni ha nem iszok eleget aznap
2009. okt. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Páldául az alkoholisták nagyon kiszáradnak. És nem tud kitisztulni a szervezet ezért van a másnaposság érzete.

De én ha kólát iszok akkoris nagyon kiszáradok. érzem hogy nincs nyál a számban és a szemem is száraz meg az orrom.

2009. okt. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Már előttem mindent leírtak, de ami a leggyakoribb: fejfájás, szédülés. Ezenkívül ha az ember nem iszik eleget akkor látszik rajta hogy száraz a bőre, érzi hogy sűrűbb a vizelet, illetve nem érzi de most már tudod hogy a vér is sűrűbb. Emiatt mindenféle szív és egyéb érrendszeri betegség esélyes -amiket felsorolni is sok lenne. Nagyon jól írta valaki hogy izületekre is hat, mivel a csontok közötti izületekben egy folyadék szerű anyag van, ami ha nincs a szervezetedben elég folyadék akkor parasztiasan mondva leürül, és szinte összeérnek a csontjaid.

Vese.. ez is le van írva.


De hogy mondjak valami újat is: Az ételekből származó folyadékkal nem nagyon kell számolni mert az minimális, viszont nem mindenkinek 2 litert kell inni, hanem ez testsúlytól változó. 20kgonként kell 1 liter. Tehát ha te 60 kilós vagy akkor 3 litert kell inni naponta MINIMUM!

Én mondjuk már el sem tudom képzelni a napomat 4-5 liter nélkül, egy-egy evés mellé 0,75 liter körül azért elfogy.

Szerintem ízesítsd, vannak ilyen ialporok, Bolero, meg hasonló cuccok, tök finomak és fogyaszthatóbb velük a kellő mennyiség (és persze nem kell olyan sűrűre csinálni mint ami a használati utasításban van)

2009. okt. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23:46-os vagyok mindenképp másfélliter vagy 2 literes palack ásványviz vagy épp sima vizzel megtöltve. Ha megunod legyen tea, gyümölcslé, szörp ami épp bejön drukolok.
2009. okt. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"20kgonként kell 1 liter. Tehát ha te 60 kilós vagy akkor 3 litert kell inni naponta " ezt honnan szedted? Akkor ha valaki 100 kgos nem azért mert tehén, hanem mert mondjuk magas, erős csontozattal akkor 5 litert igyon mi?:D

Ráköti magát 3 infúziósállványra...

2009. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!