Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Unokám hemangioma betegséggel...

Unokám hemangioma betegséggel született ma. Milyen kezelés kell hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan hogy haemangioma betegség nincs, olyan vagy hogy egy szerv, pl. máj heamangiomás. Nem szoktak elmúlni, kontrollálni kell ezeket a haemangiomákat,
2009. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
eüs-vagyok
2009. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hemangióma kórosan felszaporodott erek összessége, melyek vörös vagy lila színû kinövést hoznak létre a bõrön vagy a szervezet más területein.



Közvetlenül a születés után alakulnak ki, és hajlamosak az élet elsõ 6-18 hónapjában gyorsan növekedni. A késõbbi életévekben viszont összezsugorodnak. Közel háromnegyedük a hetedik életévre eltûnik, a helyükön azonban a bõr gyakran enyhén elszínezõdött vagy heges marad.



A felületes hemangiómák a leggyakoribb érdaganatok. A bõrfelszínen, vagy annak közelében alakulnak ki. Kiemelkednek a bõrbõl, vörös, szabálytalan növedékeket vagy foltokat képeznek, melyek mérete apró dudortól nagy, deformáló duzzanatig, akár 7-10 cm átmérõig terjedhet. Általában a törzsön helyezkednek el, és a számuk néhánytól tucatnyi is lehet. A felületes hemangiomák ártalmatlanok; az orvos elektromos késsel vagy lézerrel eltávolíthatja õket, ha az egyén számára zavaróak.



Mély hemangiómák (cavernosus hemangiomák, barlangos érdaganatok) a bõrben, illetve a bõr alatti mélyebb szövetekben helyezkednek el. A bõr kidomborodását okozzák, lilás színûek, ha nagyon mélyen helyezkednek el, akkor pedig hús-színûek lehetnek. A legtöbbjük átmérõje 0,5-5 cm közötti, néha azonban sokkal nagyobbra is megnõnek. A barlangos hemangiomák több mint a fele az arcon, vagy a nyakon található. Elõfordul, hogy belsõ szervekben, például a májban fejlõdnek ki.

2009. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20.07-es vagyok. Én küldtem a pontos leirást. A hugomnál a májban alakult ki /az orvos szerint a fogamzásgátló mellékhatásaként!/ és el kellett távolitani a mája 1/3-át. Szerencsére a máj regenerálódik /kinő/, azóta meggyógyult, bár nem lehet tudni, nem akkor szedte-e össze a hepatytis "B"-t.
2009. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A húgodnak feltehetően FNH-ja vagy adenomája volt. Azok köthetők a fogamzásgátlókhoz.
2009. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!