Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez szekrekedes? Ha igen mit...

Ez szekrekedes? Ha igen mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan problemaval fordulok hozzatok, hogy hetente 1x jarok nagy wczni. Es nem tudom, hogy kezeljem ezt a problemat. Eloszor is azt szeretnem megtudni, hogy ekkor mondjak azt h szekrekedese van valakinek? Masodsorban, mit kell ezzel csinalnom? Alul mukodik a pajzsmirigyem, L-thyroxint szedek minden reggel egy tabletta (50 mikrogramm). Csak azert irom le ezt, mert nem tudom hogy ennek koze van-e a helyzetemhez. Hogy az anyagcserem lassu, az teljesen egyertelmu szerintem. Ezt nem is kell taglalni. Szoval mit csinaljak? Valtoztassak az etrendemen? Napi 5x-6x eszek. Vagy kerjek segitseget az orvosomtol? Elore is koszi a valaszokat! :) 15/F

2013. okt. 22. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen a székleted?

Ha nagyon kemény akkor valószínű hogy székrekedés.Normaflore-t igyál, az helyrerakja a bélflóráidat és mellé igyál sok folyadékot

2013. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló gondom ilyen idősen, bár nem volt betegségem. Sok rost, kevés cukor, langyos tej, víz. Illetve azt hallottam, hogy éhgyomorra egy őpohár meleg víz (esetleg citromos víz) segít elindítani a perisztartikát.
2013. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
milyen mértékű az elhízásod? kg/cm arányra gondolok.
2013. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen inkabb kemeny, es sokkal tobbet ulok a wcn mint a tobbiek.. Ohm, a normafloret meddig kell szedni? Egesz eletembe? Es a hatasara mindennap 1x fogok nagy wczni, mint minden normalis ember? Meg azt szeretnem meg megkerdezni, hogy a "hashajtók" nem artalmasok? Bocsi a sok kerdesert... :)
2013. okt. 22. 17:53
 5/11 A kérdező kommentje:
173cm / 90 kg kb
2013. okt. 22. 17:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Heti 1 székletet simán lehet székrekedésnek nevezni, sőt az már valószínűleg valamilyen betegségtől vagy működési zavartól van.

A napi széklet volna normális és ha mondjuk néha napján nincsen, de utána következő nap van, az is még normális.

Ezzel el kell menni háziorvoshoz és ő majd ad beutalót gasztroenterológiára. És ott majd kivizsgálják, hogy mi okozza.

Mert a heti 1 székletet nem lehet simán étrendváltoztatással megoldani. Ahhoz azért nagyon keveset kéne enni és nagyon székletfogó ételeket, hogy valakinek étkezés miatt legyen heti 1 széklete.

2013. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell életed végéig inni, csak amíg helyrerázódik az emésztésed :)
2013. okt. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Normaflore-tól senkinek nem rázódik helyre az emésztése.

A Normalfore arra jó, hogy ha a bélflóra sérült egy antibiotikumos kezelés, vagy egy fertőzés hatására, akkor azt helyreteszi. De ha valakinek valamilyen betegsége, működési zavara van, vagy helytelenül táplálkozik és ezek miatt van székrekedése, akkor azt nem teszi rendbe.

Fordulj kedves kérdező orvoshoz!

2013. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat! :) Kedves utolso elotti, kicsit ram ijesztettel.. :o mivel holnap unnepnap, iskolabol meg nem akarok hianyozni, pentek delutan menjek el a haziorvosomhoz hogy beutaljon? Mert ha jol ertem akkor nem eleg a normaflore..
2013. okt. 22. 18:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Ertem es koszonom szepen. Akkor elmegyek majd az orvoshoz! :)
2013. okt. 22. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!