Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még itt rajtam kívül...

Van még itt rajtam kívül olyan, aki naponta maximum fél liter folyadékot iszik? Hiába vagyok kiszáradva, nem tudok inni. Ebből lehet baj?

Figyelt kérdés

2013. okt. 27. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is régen kevés folyadékot ittam, max. 1 litert, de azóta ha kell, ha nem mindig iszok 1-1 kevés vizet és így a nap végére összejön simán a 2 liter.

Amúgy nagyon is lehet bajod belőle. A veséddel is lehet bajod, sok méreganyag nem tud távozni, a véred is besűrűsödik, sokat fájhat a fejed és még más dolgok is.

2013. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyszer-kétszer próbáltam változtatni, de semmi változás nem volt, pedig hetekig csináltam. A vízhez nem mindig van kedvem, a többi meg mind egészségtelen.
2013. okt. 27. 18:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kollégám aki arról győzködött hogy elegendő az a folyadék amit a szilárd étellel bevisz amikor mondtam neki hogy soha nem látom inni. Olyan helyen dolgozok ahol fél évente van laborvizsgálat. Mindig jó volt minden lelete, egyszer csak visszahívta az orvos mert az egyik eredmény a max érték 5x-se, egy másik meg mérhetetlen volt. Most már élete végéig figyelnie kell mit eszik.
2013. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem ittam régen sokat, igaz bajom nem lett belőle, de azért csak rákérdeztem az orvosomnál, hogy hogyan változtassak ezen. Mondta, hogy tegyek egy 2 literes flakont oda, ahol a legtöbbet tartózkodok (tehát tettem egy flakont az íróasztalomhoz, és a gépemhez is egyet). Tanulás közben amikor mondtam magamban a leckét, belekortyolgattam a vízbe, és mire megtanultam a víz el is fogyott. Amikor meg böngésztem a neten, vagy egy filmet néztem szintén iszogattam a vizet, és az is elfogyott. Szerintem ez egy nagyon jó módszer, hogy rászokjon az ember a vízivásra, mert már egy jó ideje nem használom ezt a módszert, és érzem, hogy gyakrabban vagyok szomjas, mint régebben.:)


Persze felnőtt ember alkalmazhatja munka közben, tv-zésnél, beszélgetésnél, olvasásnál, és had ne soroljak fel mindent. Remélem segítettem ezzel a módszerrel, nálam bevált! :)

2013. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát ezzel én is küszködök. Ha reggel sikerül leküzdenem a torkomon 1 dl folyadékot akkor napközben lemegy több mint 1 liter.De általában én úgy szoktam járni, hogy valamikor délután 2 óra körül jövök rá, hogy a reggeli 2 korty kávé az össz folyadék, ami bennem van.

Teljes mértékben tisztába vagyok a folyadék hiány összes következményével,de ettől még nem leszek szomjasabb.

Szóval nekem csak ez a trükköm van, hogy ha reggel megerőszakolom magam / mert hogy én akkor sem vagyok szomjas/ és lenyomok egy pohár vizet valahogy napközben könnyebben tudok inni, valahogy jobban kívánja a szervezetem.


Baj az lehet belőle:

vizelet besűrűsödése: vesekő

Sűrű vér: agyi keringés lelassulása és minden kis hajszál érben is csak vánszorog ilyenkor az ember vére.

Hamarabb keletkezik bárhol vérrög.

Szédülés, fülzúgás stb.

2013. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly gondjaid lesznek belőle. A vesekő, húgykő a kisebb bajok közé fog tartozni.

Mit jelent az, hogy nem tudsz inni többet?

2013. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem kell. ÉRzem, hogy ki vagyok száradva, de nem... meg attól is félek, hogy nem egészséges. A gyümölcslevekben alig van gyümölcs, a 100%os narancsbőrt okoz és drága is, pedig azokat nagyon szeretem, kólákat meg egyáltalán nem merek inni mert egészségtelen. A víz meg nem mindig csúszik. Emiatt a 2 ok miatt nem iszok.
2013. okt. 27. 19:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az ásványvizeket!
2013. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

*többi meg mind egészségtelen

esetleg tea, mézes-ecetes víz, kefír


am meg lehet nem jó nálatok a víz, van ahol én sem szeretek inni, es inkább kiszáradok, nagyon kellemetlen


nézz utána van e a közeletekben forrásvíz, vagy szerelj fel vízszüröt, sokan használnak ilyet, állítólag a fordított ozmózisu tisztítók a jók, bármit is jelentsen ez:)

2013. okt. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed elég jónak a vizet, akkor tegyél hozzá egy kis citromlevet.
2013. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!