Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valóban van, aki nem "fárad...

Valóban van, aki nem "fárad ki" lépcsőzéskor?

Figyelt kérdés

Van, aki 5-6 emelet után se vesz sűrűbben levegőt, simán tud beszélgetni (akadozás, közbelihegés nélkül), meg se érzi, hogy lépcsőzött.

Ez lenne az egészséges?


2013. nov. 5. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek... :) ők azok, akik edzettek... ha el akarod ezt érni mozogj sokat, kezdj el futni... :)
2013. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lépcsőzés közben feljebb tesszük a labunkat és azzal feljebb emeljük magunkat szóval elég nehéz mozgás de ha egész éltedben a tizedik emeletre gyalog mentél akkor megerősödnek azok az izmok és nem lessz annyira megterhelő
2013. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szív és a tüdő teherbíró-képességétől, valamint az izmok állapotától függ, hogy ki mennyire fárad ki. Tehát általános edzettség. Ez ugyanaz, mint hogy egy átlagember pár száz méternyi futás után legszívesebben lihegve összeesne, egy gyakorlott futónak meg esetleg csak egyetlen edzés tizenvalahány kilométer, és utána nincs különösebben kifáradva.
2013. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szoktam mozogni. Nem eleget, de azért néha futok meg néha tornázom.


3 emelet felett vagy dombon fel azért lihegek és nem a legkönnyebb beszélni. Ha egy ideje nem mozogtam, akkor rendesen kifáradok, ha épp mozogtok rendesen abban az időszakban, akkor már kevésbé.


Viszont sokan nulla lihegéssel, beszélve, esetleg röhögcsélve mennek. Esetleg akkor is, ha nem mozognak soha és nem is sportoltak soha...

2013. nov. 5. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyéni variációk is lehetnek ebben nyilván, de az alapja az egésznek teljesen biztosan az edzettség (azaz: szívizmok teherbíróképessége, tüdőkapacitás, izmok tápanyagfelvevő-képessége stb.).


Mivel ezek mind fontosak, egyáltalán nem mindegy, hogy mi a sport, amit végzel. Pl. egy pingpongozónál nyilván nem sokat fejlődik a szív teherbíró-képessége, de még súlyemelés vagy szimpla gimnasztika esetén sem igen. Ahhoz erősen aerob sportra van szükség (futás, ugrókötél, akármi)

2013. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Amikor minden nap fel kellett kutyagolnom az emeletre, akkor nekem se kottyant meg. Már nem ott lakok, amikor pedig arra vettem az utamat csak úgy kapkodtam a levegőt :D
2013. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!