Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől jött rám epilepsziás roham?

Mitől jött rám epilepsziás roham?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt a nappalinkban ültem és vasaltam, amikor hirtelen bevágtam a könyökömet az asztal sarkába. Nem különösen érdekelt, gondoltam folytatom a vasalást, ám a következő pillanatban nem voltam magamnál. Arra ébredtem fel, hogy apám meg tesóm szólongatnak. Fogalmam nem volt, mi történt velem. Apa azt mondta, fennakadtak a szemeim, mint akinek epilepsziás rohama van. Utánaolvastunk, azt írták, az alkohol is kiválthatta. Péntek éjjel tényleg ittam vodkát, de nem annyit, hogy részeg legyek.

2013. nov. 10. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, az alkohol sok episnél a kiváltó ok. Mindenképpen keress fel egy neurológust, aki majd csinál EEG vizsgálatot, és esetleg MRI-t.

Muszáj lesz kezelni, mert akár komolyabban is megsérülhetsz egy következő rohamnál (pl. vezetés közben)

Majd írd meg, mi lett.

Egy epis anyukája....

2013. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mindenképpen elmegyek orvoshoz, még nem fordult velem elő ilyesmi.

Kimerültségtől is bekövetkezhet ilyesmi?

2013. nov. 10. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Középiskolában volt egy osztálytársam akinek attól volt rohama (életében először) amikor egy éjszaka nem aludt, mert osztálykiránduláson fent voltak sokáig.

Szóval nála a kimerültség okozta.

2013. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem fordult elő ilyen veled, akkor pláne orvoshoz kell menned. Egyébként az alkohol okozhatta szerintem is, úgyhogy ha megállapítják, hogy epilepsziás vagy, akkor egy életre el kell felejtened a piát!!!
2013. nov. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, hogy egy életre el kell felejtenie a piát.... Persze, nem lehet már a földig részegeskedni, hanem ésszel, alkalomadtán pár pohár valami simán belefér, után kellő pihenéssel nem lehet gond.

Természetesen a neurológus felállítja a diagnózist (ami egyébként még nem biztos, hogy epilepszia, lehetséges egyszeri roham is, attól még nem lesz valaki azonnal epilepsziás)

Remélem, egyszeri volt! Majd írj!

1-es voltam.

2013. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Igazából szüleimmel is a kimerültségre gyanakszunk, mert suliból is nagyon későn értem haza egész héten, emellett a pénteki koncert is kimeríthetett. Én is remélem, hogy csak egyszeri alkalom volt, a héten megyek dokihoz.
2013. nov. 11. 09:52
 7/7 anonim ***** válasza:
A 05:57-es vagyok. Sajnos tudom milyen az epilepszia, és azt is tudom, hogy az alkohol milyen rosszat tesz egy epilepsziás embernek.
2013. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!