Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek idős rokona állandó...

Akinek idős rokona állandó felügyeletet igényel, kérlek elolvasdnád? Mi a megoldás vajon?

Figyelt kérdés

Nagyim agyvérzést kapott, 85 éves, de tök stram volt eddig.

Elég jól haladt, egyedül evett, fel is tudott már ülni, de a kórház nemigen zsenírozza magát, pedig már mindenkit lepénzeltek, de sztem ez emberség kérdeése....

Nem bénult le, és agyilag is tiszta maradt, az érzelmi rész sérült "csak". de felkelni nem tudott. Aztán felfekvése lett, amire megvetették a krémet, de nem kenik neki, nem adnak neki eleget inni, hogy ne kellejen ágytálazni, vagy nem tudom, és anyukám hiába megy minden nap, itatja, viszi a friss főt kaját, eszik, de fogy, látdszik, hogy lassan fel fogja adni. :'((

A doki nem akarja kiengedni, de ott meg elsorvad, mondjuk megkérdeztük az önkormáyzatnál, és ilyen napi ápolás csaak 1-2 óra, neki meg állandó felügyelet kéne...anyukám dolgozik, muszáj neki...én meg messzebb vagyok tőlük, és ráadásul kicsi gyerek van, aki állandóan beteg, nemigen tud rám számítani sajnos..:-'(

Mi a megoldás??

Anyu az ottani otthonba nem akarja adni, nm is igen tudnák kifizetni, mert nagyon rosszakat hallott onnan...


köszi, ha válaszoltok!



#betegség #nagymama #agyvérzés #állandó felügyelet
2013. nov. 13. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szia!szerintem az egy jó megoldás lenne ha egy beteggondozó járna hozzá,vannak a szociális otthonokban olyan emberek,akik ezt csinálják,kimennek a betegekhez,főznek,mosnak rájuk,felíratják nekik a gyógyszereket,de sztem a legjobb az lenne ha a kórházban maradna(ezt orvostanhallgatóként is mondom),mivel írtad,h nagyon rossz a kórházi ellátás,így sztem keresnetek kellene egy másik kórházat,az agyvérzés(stroke)bármikor újra jelentkezhet,nagyon ritka az amikor nem jön újabb a másik után,viszont idejében felismerve a tüneteket a kórházban tudnak rajta segíteni a legjobban és a leghamarabb,azt tudni kell h ha stroke-ot minél hamarabb felismerik annál nagyobba túlélés esélye,és természetesen a kórházban jobban észre tudják venni a a tipikus tüneteket is pl.:beszédzavar,félrebeszélés,nyelvferdeség a szájban,,,tehát azt javaslom,h keressetek egy másik kórházat,mivel fontos az orvosi felügyelet,,,sajnos manapság rengeteg a nem törődömség az egészségügyben,ezt én is kimerem mondani hiába orvosnak tanulok,mert ez az igazság,sajnos:((,,remélem,h megoldódik a problémátok:)minden jót:)
2013. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

szia, nagyon köszönöm a válaszodat!

Igen, erre én is gondoltam, de nem tudom, hogy mi lenne jó, mert ugyan Pesttől nem messze, Cegléden vannak, de anyumék Monorierdőn laknak, és minden nap ingázik a nagyimhoz, már teljesen kikészült...

Ha felhozatnánk Bp-re, mondjuk a Bajcsy lenne a legközelebb, de ki tudja, ott is milyen az ellátás, akkor anyu még több utazás, még több pénz...:-(


Te tudsz egy valószínűsíthetően jó kórházat ilyen szempontből esetleg?

2013. nov. 13. 15:11
 3/10 A kérdező kommentje:
a beteggondozó csak napi pár óra, de a nagyimnak egyenlőre teljes felügyelet kéne...már 3 hete történt, és nem volt újabb strokeja, szóval azért reménykedek, csak nagyon félek a tüdőgyulladástól, hisz alig mozgatják...ő meg csak minimálisan tud mozogni...
2013. nov. 13. 15:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Én Pesten a Semmelweisen tanulok,de sajnos nem ott lakom,Pesttől kb. 300km-re lakom,így ebben én sem vagyok járatos,de vannak pesti rokonaim,ismerőseim és majd érdeklődöm tőlük,így sztem hnapra tudok mondani vmit,ami esetleg megfelelhet a pénz szempontjából is, távolság szempontjából is és ellátás szempontjából is,,,és ne keseredj el,megfelelő odafigyeléssel a nagyid még sokáig élhet:)
2013. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

szia, húú, tényleg jó messze vagy...de nagyon köszönöm, ha utánakérdezel..bár sajnos nincsenek jó hírek, mély depibe zuhant, nem hajlandó csak anyukámtől ételt-és italt elfogadni...és semmiben nem akar közreműködni...

látszólag ez az érzelmi terület nem tűnt olyan nagy bajnak, és mégis ezek szerint...

Én ma felhívom a BAjcsyt, mert nekem az lenne közel, és megkérdem, hogy itt mik a lehetőségek...


Mi leszel ha nagy leszel? :)

2013. nov. 14. 07:12
 6/10 anonim ***** válasza:
A ceglédi kórházban van a nagyid? Melyik osztályon?
2013. nov. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát az ,ég messze van:) előbb általános orvosi diplomát kell szereznem,ami 6 év az egyetemen,most kezdtem elsőéves vagyok,aztán pedig belgyógyász szakorvos szeretnék lenni,ami még 5 év a 6 után,de nem csak egy szakirányt szeretnék választani sok minden érdekel még többek között a kardiológia
2013. nov. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen a ceglédiben, egyenlőre a Neurológián, vagy idegosztály, úgy van kiírva...de épp tegnap azt mondta a doki, hogy lehet le kell tenni az elfekvőbe, mert náluk csak akut beteg ellátás van...'(


Ma felhívtam a Bajcsyt, és ide sem lehet áthozatni, akkor megoszlana anyum, és köztem a teher, de itt is csak akut ellátás van...:-((

2013. nov. 14. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:
A neurológián nincs ismerettségem, csak a belgyógyászaton :(
2013. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm...


sajnos még egy rohama volt, szörnyű a helyzet...:'(

2013. nov. 20. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!