Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell lerázni az üveg,...

Hogyan kell lerázni az üveg, higanymentes lázmérőt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom lerázni. Azt hallottam ezt a higanyossal ellentétben nem erővel kell... akkor hogyan? Tudna valaki segíteni?
2009. nov. 18. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
1%

Ha számokat látsz a kijelzőjén (digitális!), akkor azt hiába rázod... :D


Látsz rajta egy GOMBOT, azt nyomd meg!

2009. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondolsz, kérdező?

[link]

2009. nov. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hehhe nagyon vicces...

Igen kedves második válaszoló, ilyenre gondolok. A higanyost gond nélkül sikerült leráznunk mindig, de ez meg sem akar moccanni. Valahol olvastam, hogy legyező mozdulatokkal kell, de rázhatom én ezt akárhogy, akkor sem mozdul, csak felfelé (ha meleg alá rakom).

2009. nov. 19. 06:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Azóta sikerült? Én ma vettem egyet, szintén meg sem mozdul... nem lehet lerázni... Fura.
2009. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sikerült nagy nehezen, kb 15 perces munkával. Azóta rájöttem, hogy ha a könyököd körül egy kör mentén jobbra balra rázod, akkor szépen lassan lejjebb megy. Mintha vadul integetnél valakinek (fogd erősen)! :)
2009. nov. 25. 07:12
 6/9 anonim válasza:
93%

Kedves felhasználók! A lerázással kapcsolatos válasz:


A higanymentes lázmérőben a higany helyett gallium található túlnyomó részt, és ebből adódóan a megszokottól eltérően ennek a típusnak a lerázása kifinomultabb technikát igényel.


A lázmérő legvégét (az utolsó 1cm-t) fogjuk meg a hüvelykujjunk és a behajlított mutatóujjunk között erősen, hogy ki ne csúszhasson rázáskor. (Ha 2-3 cm-t fogunk a lázmérő végétől, akkor már nehézkesebb a lázmérő lerázása).


Függőleges irányú csukló és alkar mozdulattal erőteljesen rázogassuk a lázmérőt. 5 erőteljes rázással kb. fél-egy fokot lehet lerázni a rázási intenzitástól és a helyes fogástól függően. A higanyos lázmérőhöz képest kb. 3-4-szer annyi rázást kell végezni.


Sokak számára komoly gondot jelent a kezdetekben a lázmérő lerázása, de a fenti technikával a lerázás elvégezhető.


[link]

2010. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 M_M ***** válasza:
100%
Megtaláltam a legjobb megoldást. Beteszed egy zokniba a vékony résszel lefelé, megfogod a zokni száját és pörgetsz rajta párat... Kb nulla energiabefektetés, és lemegy majdnem minimumig... Előbb próbáltam, tényleg működik... (forrás: [link] )
2012. máj. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Óóóóó, köszi, ezért a zoknis módszerért, ezer hála!!! Zseniális!!! Végre oly sok próbálkozás után sikerült!!! Valóban katartikus élmény!!!
2019. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy hosszabb zokniba teszed és pörgeted, hogy a centrifugális erő levigye. Kipróbáltam,lehet.
2022. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!