Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy szép...

Mit csináljak hogy szép legyek a bőröm? Ekcémás vagyok.

Figyelt kérdés
Az egész arcomon, a nyakamon, a mellkasomon, a hátamon, könyök és térd hajlataimban, mindenhol elő jött már, de ezeken a helyeken folyton van... Kb. 5 külöböző börgyógyásznál jártam már, de az ÖSSZES csak elokomos vagy szteroidos krémet írt fel, meg még volt aki fenyegetett is, hogy szedjek össze valami gazdag pasit meg vegyek majd fel egy takarítót a házamba mert egyedül úgysem fogok boldogulni az ekcémám miatt... A krémekkel még nem is lenne baj, mert tényleg jobb lesz tőle a bőröm, DE: nekem ahogy elmúlik 2-3 napra rá ugyan olyan lesz, és ugyebár a szteroid, de legfőképpen az elokom elvékonyítja a bőrt.. Én vékony rétegen használom, de egy héten többszőr is és az ARCOMRA is :/ egy kicsit kezdem észre venni néha hogy látszik a hatása és 16 évesen úgy nézek ki mint egy 30 éves...

2013. nov. 21. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ekcémás vagyok. Kicsi koromban kezdődött, aztán elmúlt, tinédzserkoromban pedig visszajött.

Nekem főképp a kezemen van, de meg tudom érteni, milyen elkeseredett lehetsz. Nekem is jutott bőven a kínos jelenetekből, mikor valaki a kezemre nézett.


Tudod, hogy mitől jön ki az ekcémád? Nekem a hosszú évek alatt nagy nehezen sikerült kiszűrnöm, hogy a hidegtől/hőségtől, valamint a legtöbb vegyszertől és szappantól lesz nagyon csúnya. Ha azokat hanyagolom, sokkal jobb állatotba kerül. Folyton hidratálni kell, de ezt gondolom te is tudod.

Én egyszerű gyógyszertári hidratáló krémet használok rá, és nagyon beválik, pedig nincs benne szteroid. :)


Szerintem próbálj ki alternatív és homeopátiás gyógymódokat is! Lehet kapni homeopátiás kenőcsöket is, meg olyan szappanokat, amik kifejezetten az ekcéma ellen vannak. Én még a szappant nem próbáltam, de állítólag hatásos; ha kicsit helyrebillenek anyagilag, fogok is venni belőle. :)


Nem tudom, mennyire hiszel benne, de van, aki szerint minden betegség belső, lelki okokból ered. Esetleg egy próbát megérne az is, ha ebből a szempontból közelítenéd meg. Én utánaolvastam annak, az én ekcémám mire utalhat, és megdöbbentően tapasztaltam, hogy teljesen rám illett a leírás.

Esetleg megpróbálkozhatnál elmenni valakihez, aki ilyen szempontból tud segíteni.


Nekem pici koromban egy természetgyógyász mulasztotta el az ekcémámat, akkoribban nem csak a kezemen volt és nagyon csúnya volt. Édesanyám végső kétségbeesésében vitt el hozzá. Hiába gondolta mindenki, hogy csak "hókusz-pókusz" az egész, meg röhögtek rajta, hogy állítása szerint "belelát az emberbe, mintha röntgenszeme lenne', érdekes, rövidesen a kezelése után meggyógyultam, pedig semmilyen gyógyszert nem kaptam. Anyukám nem hitt a szemének, azóta is emlegeti. Mint mondtam, tinédzserkoromig rendben is maradtam.

(Innen kicsit visszakanyarodnék a lelki részhez: anyukámmal sokat rágódtunk már, miért jött vissza az ekcéma, mi lehet az oka; aztán anya észrevette, hogy akkor tért vissza a betegség, amikor az iskola és az otthoni gondok miatt elkezdtem stresszelni, elvesztettem az önbizalmam, a jó kapcsolatomat a külvilággal stb. Egyszerűbben mondva lecsúsztam lelkileg. Az is érdekes, hogy amikor boldog és nyugodt vagyok, pl. szabadság alatt, vagy vakáción, hirtelen nagyot javul a kezem, elmúlik az ekcéma, a sebek, a viszketés. Egy szó mint száz, talán van vmi ebben a lelki dologban, na. :D)


Azóta újból elmentünk hozzá, hogy csinálja meg újra a "varázslatát", és hatott is, de sajnos elég messze van tőlünk és drága is egy kezelése, ezért inkább más módon próbálok kikászálódni ebből.


Remélem, meggyógyulsz hamar! :)


24/l


UI: Elnézést, ha hosszú és kusza lett, elég fáradt vagyok ma. :) Hirtelen megpróbáltam leírni mindent, ami eszembe jutott, hátha segít valamit, amit én eddig tapasztaltam.

2013. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Homeopata szakorvos sokat tud ám segíteni.
2013. nov. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az első válaszolónak:

Köszönöm szépen, hogy ennyi időt fordítottál a segítség érdekében!

Igen, amit leírtál azok közül már minden szóba jött...

Az hogy mitől jön ki nem tudom meg mondani, helyesebben nem tudom felsorolni... Elő jön a melegtől is, hidegtől is, vegyszerektől, műszálas a nyagoktól, de legfőbbképpen az allergiám miatt. Már szinte születés korom óta ekcémás vagyok.


Hát igen, a stressz...

Tisztába vagyok ezzel, és szerintem is kis részben emiatt is van, de nem tudok mit tenni ellene egyenlőre.. 15 éves vagyok( bocsánat elírtam a szövegben) , most kerültem középiskolába, rengeteget kell tanulnom, persze az otthoni viszonyok sem tökéletesek és még van két kutyánk is ami az allergiámat zavarja, az allergia meg az ekcémámat..

Akkor még járok sportolni, oda is csak hétvégenként mert napközben már nincs rá időm a suli miatt..


Mellesleg ha az allergia és az ekcéma nem lenne elég még asztmás is vagyok... Arról inkább nem is írok semmit...:(


Minden héten mikor van időm próblok beiktatni lazulós napokat, de esküszöm mindig volt valami ami miatt nem sikerült befejeznem.


A szüleim is tisztában vannak a helyzetemmel, de nem tudnak mit csinálni csak orvostól orvoshoz vinni.


Bár tudom a legtökéletesebb megoldás egy tengerparti ház.. Ott a sós levegő, sós víz, a légkör.., már két nap múlva nem lenne semmi bajom azt garantálom.. Dehát könnyű ezt mondani...

2013. nov. 21. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!

kb hasonló a problémám mint neked ! 23 éves vagyok, abból kb 20 évet már végiog "rothadtam"


szerencsére VÉGRE RÁJÖTTEM, hogy mivel tudom tünetmentesíteni magam!


FELTÉTLEN PRÓBÁLD KI TE IS !

"OMEGA 3 ZSÍRSAV!"

ezt kell szedni,

privátba elküldöm a linket , hogy hogy is néz ki!


amióta ezt a táplálék kiegészítőt szedem, hatalmas mértékben javul a börőm, pedig még csak 2 dobozzal szedtem el!


HAJRÁ! ettől biztos hogy a te bőröd is szebb lesz!

2013. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!