Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Használt valaki már acetocaust...

Használt valaki már acetocaustin szemölcsirtót? Kérem ossza meg velem tapasztalatait!

Figyelt kérdés
Talpamon elég sok szemölcs lett. Most ezt az oldatot kaptam rá, ami nagyon erős. Tényleg heti egyszeri kezeléssel eltűnhetnek 5 hét alatt? Tapasztalatok?

2013. nov. 24. 22:29
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!

Én 2 éve küzdök a talpamon szemölcsökkel, két hete kezdtem Acetocaustinnal kezelni, heti egyszer bekenem, aztán leragasztom, de én is bizonytalan vagyok, mert mindenhol azt olvasom, hogy begyullad meg nagyon fáj, meg sebesedik, miközben nálam semmi változás nincs.

Valakinek van tapasztalata, hogy tényleg elég-e a heti egy kezelés, meg hogy csak bekeni az ember spatulával? Én a használati útmutatónak megfelelően jól bekentem a környékét krémmel, hogy ne sérüljön az ép bőr, lehetséges hogy ezért nincs nálam gyulladás, de azért a háttérben dolgozik a szemölcsön?

2014. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó hírem van, mert közben a rengeteg szemölcsre a talpamon elhasználtam egy üveggel. 6-7 hétig kentem, de bátorkodtam 5 naponta. Én nem kentem körbe, nekem nem gyulladtak be, de amikor az lábujjam oldalára is került egyszer, akkor ott valóban mint a tájékoztatóban, harmadfokú égéshez hasonlított, égett és fel is holyagosodott. Kentem az égett területet antibiotikumos krémmel, így pár nap alatt helyrejott. A szemölcsöből pár eltűnt az 5-6. hét között. Nem akartam még egy ilyen drága cuccot venni, ezért házi praktikahoz láttam. Ecetes vattát ragasztottam rájuk, de úgy mart, h egy óra után le kellett szednem. Egy nap pihi és 2 éjjel már reszelt fokhagymát tettem rájuk. Első alkalommal még nappal is rajta hagytam ( benájlonoztam a lábam és 2 zokni, h ne legyek büdös), ma reggel le kellett szednem merz picit égtek. Este újabb pakolás. Áállítólag a fokhagymától 1 hét alatt elmúlhat. Ami nálam történt: utolsó acetocaustin után
2014. jan. 10. 14:48
 3/11 A kérdező kommentje:
A lábujjaim hátán lévőkből 3 elkezdett lilulni, fekete pontok jelentek meg bennük. Kiderült, hogy ez azt jelenti,, hogy elhalt a szemölcs. Azt javasolak, hogy bőrolloval vágjak le belőlük, de óvatosan, hogy ne vérezzen. Ha lejött, kiderül, hogy maradt-e még a szemölcsből. Ha igen, akkor folytatni kell a kezelést, ha nem, akkor juppi - eggyel kevesebb
2014. jan. 10. 14:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Az ecet után lett a harmadik lilas és a marás után az egyik talpamon lévo is mintha. Egy fokhagymás pác után meg egy talpi határozottan ellilult, úgygyhogy remélem most már jó úton járok. Ha nem segítenek, akkor már szereztem vérehulló fecskefüvet, meg van teceptem szalicilsavas cuccra is. Jah, közbe az immunrendszer erősítesere grapefruitmag cseppet iszom, az vírusölő. Meg ajánlottak Verumot is, asszem az is receptes. Majd megírom mi lett a fokhagymakura vége.
2014. jan. 10. 15:04
 5/11 A kérdező kommentje:
Fokhagyma előrébb vitt, vastagon jött le bőr a szemölcsökről, közelebb vitt a gyökerekhez, de 1 hét után abba kellett hagynom, mert amikor a labujjam nem szemölcsös részére is került, kimarta, vízholyagos lett. Átterek a vérehulló fecskefűre.
2014. jan. 15. 13:24
 6/11 anonim válasza:

Szia! Azóta nálam is eltelt 4 hét, a szemölcs hófehér, és foszlik ahogy kell neki, de még messze a vége úgy érzem.

Én is próbáltam korábban az ételecetes vattás technikát, hasonló volt az eredmény, egyszer úgy is tűnt, hogy kiesik, de a gyökerei valószínűleg bent maradtak, így megint kinőtt.


Kis koromban már egyszer előjött ez nálam (10 évesen), akkor kb. fél évig minden éjszaka egy szelet fokhagyma, és dunszt, fél év alatt eltűnt. Elvileg az is hatásos ha csak légmentesen elzárja az ember. Én most még reménykedem ebben az acetocaustinban, de nem tudom, 3-4 hét múlva ha még mindig nincs hatás, akkor ez se jött be. Mondjuk az mindenképp pozitívum, hogy eddig akármit próbáltam, mindig kegyetlenül fájt tőle a sétálás, ettől pedig semmi bajom nincs napközben.

2014. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elmúltak a szemölcseid az acetocaustinra végül?
2014. febr. 11. 17:24
 8/11 anonim válasza:
4 napja használom a szert, 6szor kentem be vele a szemölcsöket, és már 5 el is tűnt, sőt a legnagyobb is úgy ahogy eltűnt, szvl ha esetleg máskor is használjatok akkor nyugodtan lehet gyakrabban, habár eléggé fájdalmas, de ez is elmülik
2015. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MrEgykét válasza:
helló! 2 hete használom a talpamon lévő hüvelykújj nagyságú szemölcsre. 1. ecsetelés után eltelt egy nap és majd be sz.rtam alig bírtam menni majd rá 2-3 nap múlvan azt éreztem hogy le akar esni a teteje le is jött lett egy lyuk a talpamon majd azt is alaposan bekentem ez a réteg is lejött most tartok a 3. hétnél egyre fájdalmasabb viszont hatékony. Minden kezeléd elött kiáztattam a talpam hogy puha legyen így könyebben beszívódik a gyökerébe. Ha fáj, éget, szúró érzésed van jó úton jársz. Heti 2x kenem maszek börgyógyász kezeli.
2016. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Keletföld válasza:

Én addig használtam, míg el nem fogyott a kis üvegnyi adag (0,5 ml). Tőle a nyakamon körben szinte minden kinövés és bőrbigyó eltűnt, de a hónom alatt még nem igazán (és közben persze elfogyott a lé).

A maró fájdalmat a végső cél érdekében simán meg lehet szokni, de ollóval levágdosni - az nem igazán előnyös.

Csupán azt nem értem ebben az egészben, miért olyan drága? A monoklórecetsav (ami a hatóanyaga) még kilóra sem drága, így az az üvegcsényi kis adag nem kellene többe kerüljön nagyjából úgy 20-30 forintnál!

2020. jan. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!