Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az fülkürthurut, és hogy...

Mi az fülkürthurut, és hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 15. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
2008. júl. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fülkürt a belső fület köti össze a garattal. (tapasztalhatod, ha bedugul a füled és nyelsz, akkor kidugul) Arra való, hogy a fülben lévő légnyomást a külvilágéval egyenlővé tegye, nehogy a nyomáskülönbség kárt tegyen a dobhártyában. Hurut, akkor szerintem gyulladás. Ez akkor alakulhat ki, ha valami torokgyulladásod van, vagy valamilyen baci a torkodon keresztül följut ebbe a kürtbe. Ha jól tudom, súlyos esetben, ha már gnnyedzik meg ilyenek, akkor fölszúrhatják, egyébként biztos van rá valami gyógyszer. A fülszúrás azért hasznos, mert ott akkor kiürül a váladék, ami máshol nem tud, illetve nagyobb bajt csinálhat. Meg ha az orvos nyitja meg, akkor az hegesedés nélkül gyógyul és nem okoz későbbi halláskárosodást, viszont ha önmagától szakad valami miatt ki, akkor a későbbi gyógyulás során heg (ki minek hívja, varr, vagy seb) keletkezik a dobhártyán, ami aztán nem úgy továbbítja a rezgéseket, mint előtte, így halláskárosodás lép föl. Remélem segítettem. Fül-orr-gégész pontosan megmondja hogyan gyógyítják, ha ez van. Gyógyulást kívánok!
2008. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A fülgyertyázás megoldás lehet?
2008. júl. 16. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!