Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fül porcába lőtt piercingnek...

A fül porcába lőtt piercingnek vannak egészségkárosító hatásai?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és már nagyon régóta tetszenek a fülpiercingek. Azonban még csak most érzem úgy, hogy itt az ideje, hogy én is rendelkezzek egy efféle testékszerrel. Édesanyám nem díjazza az ötletemet, szerinte amellett, hogy esztétikailag nem szép, az egészségemre is károsan hathat. Az én véleményem szerint rendkívül jól mutat, viszont anyának sikerült megingatnia, amikor azt mondta, h különböző betegségek okozója lehet egy fülpiercing. Mi az igazság? Miféle betegségeket lehet tőle kapni? Vagy ez csak tévhit? Kérlek benneteket, hogy aki többet tud erről, vagy megbízható információval rendelkezik, az írjon! Válaszokat elsősorban piercerektől, vagy fülpiercinggel rendelkező emberektől várok! Előre is köszönöm mindenkinek!
2008. júl. 15. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van a porcban is fülbevaló és semmi bajom nincs tőle. Igaz, hogy hallani olyat, hogy akupungtúrás pontba szúrják és akkor elkezdhet fájni pl a karod, lábad, fejed (attól függően, hogy minek a pontját találják el), de ez nagyon ritkán fordul elő. Na meg még annyi bajod származhat belőle, hogy begyulladhat, de úgyis kezelned kell alkohollal, fertőtlenítővel. Meg allergiás lehetsz a piercing anyagára, akkor is begyulladhat, de az is könnyen kezelhető.
2008. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

szia! nekemis van a porcban, egyáltalán semmi bajom sem volt tőle, igaz hogy az első pár napban piros volt, és érzékeny, de vannak a porcos fülpiercingtől veszélyesebb testékszerek is.

már másfél éve megvan. De szerintem nyugodtam vágj bele, max. ha begyullad vagy ha tényleg fáj tőle valamid, kiveszed és semmi baj nem lesz.

2008. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
82%
nekem is van már nem egy piercingem s nem lett semmi bajom töle...még be sem gyuladt,s ha begyulad egy kicsit azt könnyű kikezelni..amugy az én szüleim is tiltották,h nem az a tipus vagyok aki telelöveti a fülét s mikor az első meglet már a másik kettőbe hamar beleegyeztek..egy kis fülbevaloval jol mutat s esztétikailag sem csunya...nyugodtan vágj bele:)
2008. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Az a lényeg, h ne lövetsd, mert az károsítja a porcot, és nagyobb az esély h begyullad. Piercingesnél szúrasd, mondjuk nem túl gyors a gyógyulási ideje, d eha begyullad, az is elmúlik egy idő után.tapasztalat
2008. júl. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

tejóég...pedig én éppenhogy lövetni akartam, a szúrástól félek :S

ja és még egy kérdés: ha eltalálnak vmi akupunktúrás pontot (amiről az egyik válaszadó írt), annak milyen következményei lehetnek?

Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm! :) és várom a következőket :P

2008. júl. 16. 10:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyan nincs, de mondták ismerőseim, hogy a szúrás nem fáj. Még köldökp. esetén sem. Úgy érzéstelenítik, hogy nem érzed! Különben a fülben nem igazán vannak idegek, ha jól tudom, így nem is fájhat annyira, de ezt majd megmondják, akik már átestek ilyenen...
2008. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Nekem lövetve lett idén április 1-én. Még most se gyógyult be.. Am 1parcig se bántam h megcsináltattam, mert megéri. Voltak vele gondok, elmesélem,de neilyedj meg tőle!! Ez is csak azért volt mert azt mondták h nem kell fertőtleníteni..És hát mivel nem kenegettem belilult..és vérhólyagok lettek rajta..1-2hét és elmúltak,de addig sokat szenvedtem vele, főleg h 6lyuk volt a fülemen..és mind 2fülem ilyen szép volt..Utána egy több napos kiránduláson kiesett,és mire hazajöttem elkezdett forrni..még látszott a lyuk..csak középtájékon forrt be..és azt kiszúrtam,mert úgy volam vele h az már nem olyan nagy szenvedés. Ám sztem is inkábblövesd, és FERTŐTLENÍTS!! Az nagyon fontos, mostmár én is fogok a többinél..mer tmég csináltatok. Majd írd meg h milyen lett a piercinged;)
2008. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van két ismerősöm akiknek lövetve van a piercing.

Egyiknek semmi baja nem volt tőle,be se gyulladt,5 nap után le is cserélte a fülbevalót.

A másik ismerősömnek viszont a lövetés után nagyon fájt,és belilult a füle,így hát ki kellett vetetnie...

Emberfüggő,de szerintem szúrasd,az sokkal biztosabb,a lövetés jobban roncsolja a füledet!

2009. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
11%

Én erre pontosan tudok válaszolni, ugyan is egy nagyversenyre ebből írtam. Szóval...

NE TEGYÉL PORCBA!!!! kivéve, ha nagyon jó, és hozzáértő ember csinálja...

a füledben vannak a fontosabb akupunktúrás pontok. Tudod, néhány betegséget a kínaiak vagy japánok vagy tudomisénkik úgy gyógyítanak, hogy megszurkálják a füledet különböző helyeken. Tehát szabályzozza majd a szerveid működését... És lehet hogy néhányan majd azt fogjátok mondani, hogy de hülye vagy ilyen nincs is...

DE VAN!!! nem szabad--->

A fülpiercing, azaz a fül porcba szúrt testékszer, káros a szemre, és a belső szervekre-nyilatkozta egy Holland orvos-mivel ott helyezkednek el a fontosabb akupunktúrás pontok. Ha rossz helyre szúrják a fülpiercinget, lehet hogy épp azt a pontot találják el, aminek hatása lehet a szívre, a vesére, vagy akár egyéb más szervekre.

Az ilyen pontok szabályozni tudják a belső szervek működését, így azok máshogy, rosszul reagálhatnak.

De a legrosszabb hatása a szemre van. Nagyon károsíthatja a látást, és egyéb zavaró hatása lehet.

2009. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Szia! Nekem a fülporcaim tele vannak fémmel...igazából anyukád szerintem arra gondolt,hogy ha úgy szúrják,és véletlen eltalálnak egy akkupunktúrás pontot akkor lehet egy kis gikszer belső szervekkel.. annak is kicsi az esélye.. és ha lenne is..csak 15-20 év múlva
2011. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!