Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Későn vagy korán érő vagyok?

Későn vagy korán érő vagyok?

Figyelt kérdés
Fel tettem már ide egy pár kérdést ugyanis a genetikám és a magasságom aggaszt. Tehát családi hátteremben nincsendk olyan gyakra magas emberek,egyedül aki kiváltott annak mondanék az az egyik nagy báttyám, e miatt elkezdtem aggódni,hogy hogyha én már apámat 10 centivel túl nőttem akkor lehet hogy ilyen magas is maradok, de viszont még csak 15 vagyok,és ha már most elértem felnőtt kori magasságom akkor korán érőnek kellene lennem,nem igaz? Viszont, én nem tudom eldönteni,ugyanis kortársaimhoz képest szerintem magasnak számítok,viszont hónalj szőrzetem meg mindig csak kevés van,az is egy kb. 9 hónapja kezdett el nőni. Oda lent már 12 évesen is elkezdett,de akkor még szerintem alig ha volt ott valami,de azért már látszott. Lábam az ha még moderáltan is,de észre vehetetlenül szőrös. Karomon abszolút semmi,annyi van amit én látok csak,bizonyos árnyékolásban,kb. arc szőrzetemmel is ugyan ez a helyzet,egyedül a bajusz rész az,amit még talán mások is észre vesznek,egy méterről. Ezekből ki lehet silabizálni hogy későn vagy korány érő vagyok e? És a filozófiám valós,hogy hogyha későn érő vagyok akkor meg sok esélyem van nőni,és a genetikámnak ellent mondva elég magas leszek? Természetesen 8 óra alvással,kb. egészséges táplálkozással és úszással.

2014. febr. 15. 01:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A magasságod nem biztos, hogy összhangban van a hormonális fejlődéseddel.
2014. febr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 My Conserve ***** válasza:

Hm. A szőrzeted nem biztos, hogy erőteljes lesz később se, vannak ilyen genetikailag "csupasz" emberek is. Úgyhogy az nem jelent semmit.


Ha komolyan szeretnéd tudni a választ, akkor ne minket kérdezz meg, hanem egy orvost. Nem tudom, milyen magas vagy most, de lehet, hogy a növekedési hormonod túlteng. Ezt érdemes kivizsgáltatni, mert a legtöbb nagyon magas ember korán meghal.


Amúgy a növekedési ütemről van itt egy grafikon:

[link]


Eszerint 15 éves kor után már lelassul a növekedés.

2014. febr. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezena grafikonon két olyan fejlődési ütem van,az egyiken 15 évesen 170cm az átlag,és húsz éves korukra 175 cm-esek lesznek,a másikon 175cm,és 20 évesen 180cm-esek lesznek, szóval hogyhaén most 173 vagyok akkor húsz évesen e garikon szerint 178 cm leszek. Ez mondjuk hihető is,de pont 5 centi a külömbség mindenhol majdnem?Meg amúgy nem tudom,amiért tényleg igazán aggódok az az hogy a szüleim magassága kb. 10 centivel átlagon aluli,ez meg nekem egy átlagosított grafikonnak tűnik.
2014. febr. 15. 11:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja de jól van,nem öt centi mindenhol. De egyébként 12 évesen voltam 155cm, 14 évesen meg 168.Hogy érted egyébként hogy túl magas emberek? Az ilyen 2 méteresek,vagy a genetikájukhoz képest magas emberek? Mert én szerintem a nagyon magas emberek alsó határát sem cirógatom.
2014. febr. 15. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:
HÁNY CM VAGY? Jesszus... hogy találjuk ki hogy későn vagy korán érő típus vagy, ha azt se tudom hány cm vagy.. Lehet hogy apukádat túlnődett 10 cm-el de ha ő csak teszem azt 160 cm akkor mi van?! Mellesleg amiket leírtál azok alapján te inkább későn érő vagy mint korán, de szerintem ez magából érthetődő....
2014. ápr. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!