Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel tudom elérni, hogy...

Mivel tudom elérni, hogy gyakrabban, naponta székeljek? Kb.3naponta szokott kelleni, pedig normálisan és változatosan étkezem.

Figyelt kérdés
Semmi gyógyszert nem szeretnék szedni, természetes praktikák érdekelnének.

2014. márc. 5. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodtan kimondhatod, hogy "szarni", itt a gyk-n nem fognak megkövezni érte.
2014. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rostban gazdag ételek, gyümölcsök, sok folyadék.
2014. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Napi szinten sok gyümölcsöt eszek mert nagyon szeretem őket, de nálam nem vált ki szerintem ez hatást. Igyekszem azért megfogadni a tanácsot :) Köszönöm szépen. Első válaszoló, jobban hangzik ahogy én fogalmaztam :D
2014. márc. 5. 23:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően étkezel,eleget iszol és mozogsz és nincs más panaszod (pl.fájdalom),akkor nincs ezzel semmi gond. Van akinek lassabb az emésztése.
2014. márc. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Van tulajdonképpeni panaszod? Az ugyanis önmagában egyáltalán nem probléma, hogy ritkábban van székleted.


A rost általában jó, de van egy veszélye. Ha probléma van a bélmotilitással, ami sokszor van a ritka székelés mögött, akkor a széklet sok időt tölt a vastagbélben, aminek leginkább a víz kiszívása a feladata, és kiszárad.

A rostban gazdag táplálkozás növeli a széklet mennyiségét, térfogatát. Na most, lassú colon tranzit esetén ez viszont oda is vezethet, hogy a székletürítés gyakorisága nem nő, de a széklet mérete igen.


De persze a legtöbb embernél beválik a rostgazdag étrend (főleg a sok zöldség és gyümölcs), úgyhogy érdemes kipróbálni (ha tényleg van kellemetlen tünet).


[link]

[link]

[link]

2014. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs vele panaszom, de több helyről hallom, hogy nem egészséges ha valaki ilyen ritkán megy, illetve hogy naponta kell. Családban is akikről tudok azok minden reggel mennek.

Akkor azt mondjátok ez így nem gáz ?

2014. márc. 10. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a cikkeket, amiket linkeltem, és teljesen tisztán fogod látni a témát!
2014. márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!