Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vaspótlás miatti székrekedésre...

Vaspótlás miatti székrekedésre mi kehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a vasam eléggé alacsony volt (3). Számos kivizsgáláson voltam (vasterhelés, vérvételek, gyomortükrözés stb), szóval lényeg a lényeg, hogy a vashiányos vérszegénységre Sorbifer durules tablettát eszek napi 3×1-et. A vasváltás sajnos nem jöhet szóba, mert a vasterhelés alapján ez szívódik fel a legjobban. (320mg/tabletta) A mellékhatásai között található a "Székrekedés".


Okozott is ilyen panaszokat, de olyannyira, hogy 5 naponta tudok elmenni wc-re, pedig régebben mindennap jártam. Szóval állandóan fel van puffadva a hasam. Az anyagcserém pang. Mit tehetnék, hogy jobb legyen?


Mozgok, eléggé rostdúsan táplálkozom. Minden reggel zabkásával indítom a napot, és erre igyekszem minél több vizet meginni, de haszontalan. Van valamilyen ötletetek? Gyógyvíz? Vagy egyéb bevált praktikák? Megoldások? Ötletek?


Köszönöm válaszaitokat!


2014. ápr. 12. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A reggeli zabkásádba keverhetnél útifű maghéjat, hogy még magasabb legyen a rost tartalma. Esetleg több olaj (lenmagolaj, tökmagolaj) fogyasztása.


A háziorvos írhat fel székletlazítót.


Ami nekem bevált az a szűztea kapszula. Dm-ben és Rossmannban is lehet kapni.


Ha nem vagyok túl indiszkrét, akkor megkérdezhetem, hogy nálad mi a vashiányos vérszegénység oka, mi miatt alakult ki?

2014. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Az okát nem tudjuk. Egyszerűen csak "elfogyott" a vasam. Lisztérzékeny nem vagyok, sőt nincs semmi ilyen probléma sem. A menstruációm normális. 3 hét telt el a vasterhelés és az utolsó vérvételem között, amikor is 2-t csökkent a vasam. Ekkor nem ehettem semmilyen vaskészítményt.

Az ok kiderítése még várat magára, de annyira rosszul éreztem már magam, a hajam fele kihullok, a bőröm fehér volt, száraz stb. És naponta már 3× kellett "delelnem", szóval elmentünk egy belgyógyászhoz. (Megjegyzem szedtem előtte a Neo Ferro Folgammát 2×1-et a háziorvos kiírta:D igaz, hogy semmit sem ért:D) Elmentünk vasterhelésre. Ott nemes egyszerűséggel közölték, hogy ez elég "lapos"... Akkor volt 2 a vasam. A ferritin szintem 4.. megjegyzem volt 130 is:D Szóval iszonyat pocsékul éreztem magam. Viszont kiderült, hogy a vas tökéletesen felszívódik bennem... Szóval kaptam elég nagy mennyiségben vasat, ami várhatóan még egy hónap és helyrehoz. Nem is ártana, mivel már tényleg alig van hajam, ami 20 évesen lány létemre kellemetlen:D De legalább, már tudok tanulni.


Ebben az a legviccesebb, hogy kezdetben ez a vas hasmenést okozott. Majd egy hétig. Most meg székrekedést. Gondoltam, hogy elmegyek a háziorvosomhoz, hogy csináljon valamit, de nem fűzök hozzá nagy reményeket, mivel 3 évig etette velem a Neo Ferro Folgammát, ami tényleg semmit sem ért, és a fele hajam kihullott, és jóformán tönkretettem magam... Arról nem is beszélve, hogy egy magánrendelésre kellett elmennem, mert nem bírtam elviselni hogy ennyire pocsékul vagyok. (Vagyis négy rendelésre). Mikor meglátta a doki a 2,5-es vasam a csodálatos ferritin szinttel, akkor jóformán ki volt akadva, hogy ezt nem hiszi el, hogy ennyire kontár a háziorvosunk:D Ő küldött tovább... Bocsánat, hogy így a fél életem leírtam, de eléggé sok mindenen keresztül mentem az elmúlt pár hónapban, és majdnem egy évig hullott a hajam. És még most sincs vége:D Várom a csodát...

2014. ápr. 12. 22:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem gond, hogy kisregényt írtál. :)


Azért kérdeztem, mert nekem lassan 6 éve van vashiányos vérszegénységem és még mindig nem tudják az orvosok, hogy mitől. Túl vagyok már én is jó pár vizsgálaton.


Azért remélem, nálad hamar helyre áll a rend és meggyógyulsz. :)

2014. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te milyen készítményt eszel? Illetve neked nem hullik a hajad?
2014. ápr. 12. 22:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg vmi aszaltgyümölcs? Szilvát hallottam, h jó. Nézz utána.

Amúgy én is vasat szedek, màr koncentràlni is kèptelen voltam,vagyok, és ez a fàradtsàg!? S persze aludni nem tudok.:-\

2014. ápr. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 4

Én is a Sorbifert szedtem/szedek, illetve 10 alkalommal kaptam vénásan is vasat.


Már 6 éve hullik a hajam. Sajnos alig maradt (pedig szép dús, hosszú hajam volt, most meg összefogom és a copfom kisujjnyi vastag), így póthajam van már 2.5 éve.

2014. ápr. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És ötletük sincs? Gondolom neked is volt gyomortükrözésed stb stb....


Vagy vasterhelés?

2014. ápr. 13. 11:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Vasfelszívódás, gyomortükrözés, lisztérzékenységi vizsgálat, hasi ultrahang, mellkas röntgent, pajzsmirigy vizsgálatok, bélféreg....nagyon sok vizsgálaton voltam és semmit sem találtak.


Pár hét múlva megyek vérvételre (a szokásos vérkép mellett most a májfunkciót is megnézik) és utána háziorvoshoz. Aztán nem tudom, hogy merre tovább.

2014. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!