Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen arányban...

Magyarországon milyen arányban vannak a vércsoportok?

Figyelt kérdés
Tudom, az A a leggyakoribb, az AB a legritkább, de ennél pontosabban lehet tudni? Konkrétan az érdekelne, hogy az A negatív milyen gyakori, az országban hány százalékban vannak ilyen vércsoportúak.

2014. ápr. 14. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Sajnos a forrás elavult, így nem tudom, ez mennyire pontos adat ma (vagy mikori a forrás). Magyarországra nem túl részletes, a világszintű adatokat meg nem is szabad extrapolálni (ha Nyugat-Európai adatot találsz, azt sem, mert pl. a B százaléka itthon nagyobb).

Ha fontos a kérdés, akkor feltehetően az OVSZ tud segíteni, bár a honlapjukon nem találtam ilyen adatot.

2014. ápr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem fontos, csak kíváncsi lennék, mert eddig nem találkoztam olyannal, akinek A- lenne a vércsoportja. Apámnak A+, anyámnak 0+, nővéremnek A+, öcsémnek 0+. A nagyszüleimnek meg mind A+ van. Ezért érdekelne, hogy errefelé ez most ritka, vagy csak a rokonságomban van ez. És ahogy néztem, ha szükség lenne rá, egyiküktől sem kaphatnék vért.
2014. ápr. 14. 01:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem gond, mert az A- vérkészlet idehaza elég jó, AB- esetén lehetnének problémáid (érdekes a 0- is kevesebb).
2014. ápr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!