Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én alkoholista vagyok? Vagy...

Én alkoholista vagyok? Vagy ha az nem, akkor mi a neve, és mennyire negatív?

Figyelt kérdés

32/F vagyok. Az utóbbi 10-12 évben fogyasztok rendszeresebben alkoholt. Ha van valami buli hétvégenként, akkor nálam alap, hogy fogyasszak, anélkül el sem tudom képzelni. És ami a lényeg: gyakran megesik, hogy egyedül is iszom, csak úgy símán, vagy pedig buli után hazaérve folytatom. Leginkább sört vagy bort, előbbiből átlagban 7-8 üveggel, utóbbiból eggyel, mikor melyiket választom. És ez csak annak az átlaga, amikor egymagamban iszom, ha van előzmény haverokkal közösen, akkor még több is lecsúszhat.

És tegyük hozzá, hogy hajlamos vagyok evvel levezetni a feszültséget, pláne, amikor valami vagy valaki feldühít.

De viszont nem érzem úgy, hogy muszáj lenne inni. Néha 3 hét is eltelik úgy, hogy semmi alkoholtartalmú nem megy le.


2014. ápr. 27. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Még nem hinném, hogy alkoholista vagy, de veszélyeztetett mindenképpen. Vagyis még néhány így eltöltött év, és 100%, hogy az leszel. Fogd vissza magad, buli után ha hazamész, már ne igyál, és 1x-2x szórakozz alkohol nélkül is. A feszkó levezetését meg oldd meg másképpen, pl. menj el futni, sportolni, vagy férjem pl. ilyenkor játszik vmi lövöldözős játékkal.

Ha most nem szabályozod ezt le jelentősen, akkor később már képtelen leszel rá és a fizikai függőség is ki fog alakulni.

2014. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, Te alkoholista vagy. (Én is.)
2014. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1: Járok edzőterembe, átlagban hetente kétszer. A piával való feszültségoldás inkább hétvégén jellemző. És sohasem iszom olyankor, amikor tudom, hogy másnap dolgozom.
2014. ápr. 27. 10:58
 4/6 A kérdező kommentje:
2: Esetleg írnál-e magadról bővebben pár dolgot?
2014. ápr. 27. 12:25
 5/6 anonim válasza:
0%
Abból ítélve amit leírtál hát IGEN! Töröld ki az életedből az alkoholt, ne igyál még egy sört sem. Az alkohol méreg ami lassan de biztosan rombol.
2014. máj. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

van egy önkitöltős teszt: [link]


nézd meg. lehet, még nem vagy az, de hajlamos vagy rá.


Másik: érzékenyebbnek érzed magad, az igazságérzeted erős, nem tudsz konfrontálódni, nemet mondani? ez is benne van ebben a kórképben.

2014. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!