Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zsíros a bőröm és a napokban...

TheDora12 kérdése:

Zsíros a bőröm és a napokban megtámadott pár csúnya pattanás is. Mit csináljak hogy szép sima bőröm legyen?

Figyelt kérdés
Nap mint nap jönnek ki rajtam pattanások..nem eszem sósat (jó ritkán) és sok gyümölcsöt is eszem..folyamatosan mosom az arcom de mindig ugyanaz.. és már nagyon unom nem tudom mit csináljak a szép bőr érdekében..tudok valamilyen kenceficét ajánlani,illetve ápolási módot??

2014. jún. 26. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A pattanások nem a sótól lesznek, hanem a zsíros arcbőrön a pórusokban összegyűlik a zsír és ebben elszaporodnak a baktériumok. Begyullad és kész a pattanás. Nekem az vált be, hogy szappannal mosom az arcom. Nem muszáj mindent azzal mosnod, elég az arcod. Igazából nem egy drága dolog kipróbálni...
2014. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az jött be, hogy csak este mosom meg iszapos szappannal, aztán hidratálok és ennyi. Reggel semmit sem csinálok vele, maximum valamivel felitatom a zsírt ha csillogna. Hetente vagy kéthetente érdemes hámlasztani. Évszak és bőr függő.


Nem tudom hány éves vagy, de ha 20 évnél idősebb, rendszeres a menzeszed és szinte állandóan csúfítják az arcodat pattanások, akkor érdemes elgondolkozni, hogy ételallergiád van. PL. Tej, glutén. Ez a kettő szokott a főbűnös lenni. Egyébként a cukros dolgoktól is kijöhetnek. Pl. csoki, édesség. Akár az inzulinrezisztencia tünete is lehet a sok, gyulladt pattanás. Ez esetben csökkenteni kell a szénhidrátok, és főleg a gyorsan felszívódó szénhidrátok fogyasztását.


Próbálkozz, hogy elhagyod ezeket az élelmiszereket sorban egy kis időre, és figyeld meg javul-e a helyzet.


Nekem azóta jött helyre, mióta teljesen életmódot váltottam a fent említett élelmiszerek elhagyásával. De lehet, hogy neked nem ez a bajod.

2014. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 15/L vagyok.Nem vagyok semmire allergiás soha nem is voltam...de viszont az édességeket továbbra is hanyagolom..remélem beválik:)
2014. jún. 26. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!