Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megkérdhetem erre az orvost?

Megkérdhetem erre az orvost?

Figyelt kérdés

Az orvosomnak eddig 2 embernek engedtem meg, hogy bármilyen információt kiadhat az egészségügyi állapotomról, ha érdeklődnek. Most meg szeretném neki mondani, hogy ez 1 emberre szűküljön le. Tudom-e azt kérni tőle afelett, hogy nem mond semmit, de azt is mondja, hogy nem is jártam nála? Úgyértem van ilyen kifejezetten az orvosoknál a titoktartási szerződésben?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. aug. 10. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
persze hogy igen de mond meg ne haragudjon azert amiert azt mondod
2014. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezt most nem igazán értem. Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy nem mint emberként, hanem mint a posztjára hivatkozva törvényesen megteheti-e ezt.
2014. aug. 10. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megteheti és te is megteheted. Jogod van hozzá:

"Az orvosi titoktartáshoz való jog


25. § (1) A beteg jogosult arra, hogy az egészségügyi ellátásában részt vevő személyek az ellátása során tudomásukra jutott egészségügyi és személyes adatait (a továbbiakban: orvosi titok) csak az arra jogosulttal közöljék, és azokat bizalmasan kezeljék.

(2) A betegnek joga van arról nyilatkozni, hogy betegségéről, annak várható kimeneteléről kiknek adható felvilágosítás, illetve kiket zár ki egészségügyi adatainak részleges vagy teljes megismeréséből.

(3) Az érintett beteg egészségügyi adatait annak hozzájárulása hiányában is közölni kell, amennyiben ezt

a) törvény elrendeli,

b) mások életének, testi épségének és egészségének védelme szükségessé teszi.

(4) Az érintett beteg hozzájárulása nélkül a beteg további ápolását, gondozását végző személlyel közölni lehet azokat az egészségügyi adatokat, amelyek ismeretének hiánya a beteg egészségi állapotának károsodásához vezethet.

(5) A betegnek joga van ahhoz, hogy vizsgálata és gyógykezelése során csak azok a személyek legyenek jelen, akiknek részvétele az ellátásban szükséges, illetve azok, akiknek jelenlétéhez a beteg hozzájárult, kivéve, ha törvény másként nem rendelkezik.

(6) A betegnek joga van ahhoz, hogy vizsgálatára és kezelésére olyan körülmények között kerüljön sor, hogy azt beleegyezése nélkül mások ne láthassák, illetve ne hallhassák, kivéve, ha a sürgős szükség és a veszélyeztető állapot esetén ez elkerülhetetlen.

(7) A betegnek joga van megnevezni azt a személyt, akit fekvőbeteg-gyógyintézetbe történő elhelyezéséről, egészségi állapotának alakulásáról értesíthetnek, illetve joga van bármely személyt ebből kizárni. A beteg által megnevezett személyt a fekvőbeteg-gyógyintézet köteles értesíteni a beteg elhelyezéséről és annak megváltoztatásáról, valamint egészségi állapotának jelentős mértékű változásáról."

2014. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 11. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!