Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 10° alatti gerincferdülést 14...

Tóth Péter Tamás kérdése:

10° alatti gerincferdülést 14 éves fiúnál extra mérettel (200cm, és igen, Én vagyok az), hogyan kezelnék?

Figyelt kérdés
A gyógytornán mit csinálnának vele? Nincs rá időm, hogy délután is az iskolában maradjak gyógytesire. Mit, és mennyi ideig/mennyiségben kellene csinálnom)?

2014. szept. 1. 19:11
 1/9 anonim válasza:

Elméletileg van már speciális gyógytorna,ami gyakorlatilag egyetlen módja gyógyulásnak.Járj ilyen speciális gyógytoránára,mmert ha nem teszed hosszútávon komolyan ráfázhatz majd.állandó őrjítő fájdalom.

Sokat kéne úszni járni ,de az csak az izmokat fejleszti és nem csökkenti a ferdülés mértékét.

2014. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Beszélj a gyógytestnevelő pedagógussal, és beszélj le vele időpontot, és kérd meg, hogy emailbe küldje el számodra a gyakorlatokat. Megfogja tenni.
2014. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1: nekem 1-2 évvel ezelőtt befejeződött egy nagyon komoly korszakom, mikor is úgy álltam, mint egy kérdőjel. Nem jártam gyógytesire, magamtól értem el azt, hogy kiegyenesítsem magam ennyire, amennyire most vagyok, akkor lehetett ilyen 30-40°-os ferdülésem.
2014. szept. 1. 19:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem úszásra nem lesz időm a tanulás, suli, és kosár mellé.
2014. szept. 1. 19:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát valami olyan gyakorlatot keresnék, amit itthon is el tudok végezni.
2014. szept. 1. 19:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2.-ik válaszadó!
2014. szept. 1. 19:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy. A gerincferdülés nem azt jelenti amit te hiszel. A kérdőjel szerű testtartás neve hanyag tartás, az is maradandó, de teljesen más a kettő. A hanyagtartás önerőből némi odafigyeléssel fiatalkorban könnyen korrigálható.

[link]

A gerincferdülés vagyis scoliosis pedig így mutat, a gerinc oldalirányban mutat eltérést.

Gyógytorna heti egy vagy 2 alkalommal van, ha szükséges gyógyúszással egybekötve.

Ott személyre szabott gyakorlatokat kell végezni, miközben a gyógytornász figyeli és korrigálja, hogy helyesen végzed-e el őket.

2014. szept. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem gerincferdülésem van, ezt tudom...na mind1
2014. szept. 1. 20:30
 9/9 anonim válasza:
nekem is a suli mellett alig van időm az úszásra, pedig nekem 19 fokos, én itthon szoktam tornázni. kb. 3/4 óra alatt megvagyok vele, és egyszerű. (felülés, macskahát..)
2014. nov. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!