Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régóta van hajhullásom és...

Régóta van hajhullásom és most derült ki, hogy a tesztoszteron szintem magas. Nem vagyok kismama. Tudtok esetleg ajánlani homeopátiás szert, vagy bármilyen gyógynövényt, ajurvédikus szereket hormonális problémára?

Figyelt kérdés
2014. szept. 30. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Hormonális problémára alapos kivizsgálás és orvos által felírt hormonpótlás kell.

Amiket felsoroltál, azok kb annyira hatásosak, mintha Tic-Tac-ot szednél rá. Ha hiszel benne, az is működni fog és még a lehelleted is friss lesz.

2014. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy teljes hormonkivizsgálás kéne. 3. napi hormonsor terheléses vércukor és inzulin vizsgálat utána megfelelő kezelés.
2014. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én injekciót kapok a fejembe havi egyszer. Dutasterid a neve. Nézz utána, nem olcsó, de a tesztoszteron szintet lenullázza a fejben, és kb. 3 hónap kezelés után megszűnik a hullás, egy éven belül pedig látványos a változás.
2014. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ez baromira rossz megoldás. Mivel ilyenkor a többi hromon is rossz és azokon nem segít.
2014. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neki rossz, én leírtam a tapasztalatom, mert nekem azért hullik, mert a fejemben átalakul a tesztoszteron DHT-vé (dihidrogén-tesztoszteronná), és erre érzékenyek a hajhagymáim, ezért hullik. Annyit írtam, hogy nézzen utána, esetleg elmehet orvoshoz, aki ezt csinálja, aztán ott megvizsgálják és elmondják, jó-e neki. Ő kérdezett, én segíteni próbáltam, nem hiszem, hogy ez akkora gond lenne. Szerintem minden válasz, amit ezen az oldalon lehet kapni az saját tapasztalatokon alapszik és nem garantált, hogy másnak pont az kell. De meg lehet próbálni segíteni.
2014. szept. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van egy Ell Cranell nevű készítmény, a fejbőrre kell felvinni.
2014. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Biztos megvan a gyógynövényes megfelelője is a szintetikus gyógyszernek, a legtöbb hajnövesztő szert kínai gyógynövényekből kotyvalják ki, amik befolyásolják a hormonszintet.

De sajnos ez nálad is genetikai okozat lehet, lehet, más nőnek is van ilyen hormonszintje, és nincs tőle hajhullása.

Jobbnak tartom nem belenyúlni a hormonális háztartásba, mert súlyos következményekkel járhat, legjobb lenen egy endokrinológushoz elmenned, és hogy ő mit tanácsol.

A gyógynövények is ugyanúgy elrontják hormonális háztartást, ennek nincs jelentősége.

2014. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Volt valamilyen más tünetetek a hormonzavarra? Hogyan kezdődött a hajhullásotok? Folyamatosan és lassan hullott, vagy egyik napról a másikra? Nekem egyik napról a másikra kezdett. Október 9.én, azóta változó. Van nap, hogy 30 jön ki, van hogy 180, az mondjuk mosáskor. Vagy ezt más okozza?
2014. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
DHT csökkentésre jó az élesztő.....
2018. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!