Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe kapta el az...

Hogy a fenébe kapta el az ebolát annyi ápoló mióta felütötte a fejét a járvány (pl a spanyol ápolónő is pár napja), ha testnedvekkel terjed?

Figyelt kérdés
Csókolózott a beteggel? Ivott a véréből? Nem furcsa ez egy kicsit? Lehet cseppfertőzéssel terjed igazából csak hazudnak erről is? Hogy fertőződtek meg ha biztonsági szerkóban kezelték a betegeket? Ha ilyen körülmények között annyi ápoló elkapta simán szétterjed EUrópában is, nem?
2014. okt. 8. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Több típusa van, a zairei Ebola-vírus aeroszolos kísérletekben is fertőzött.
2014. okt. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csabika1971 ***** válasza:
100%

Biztosan sokkal fertőzőbb mint állítják, mert nem akarnak pánikot.

Mert mi volt a kezdetekben mikor még bennszülött falukban ütötte fel a fejét?

Mindenki be a kunyhójába, és vártak. Aki egy hét után nem jött ellő arra rágyújtották a házat. De be nem ment senki, hogy kihozza és eltemesse.

Ezért a magánvéleményem az Ebola fertőz rendesen, és ha csak tényleg testnedvekkel fertőzne akkor nem lenne ilyen veszélyes.

De éppen ez az, szerintem a beteg nyálában ugyan úgy benne vannak a bacik mint a vérében. És mi van ha rám tüsszent (tudom ez a cseppfertőzés)? Köszönöm ennek egy ebolás esetében egyáltalán nem tudnék őrülni.

2014. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Én speciel amúgy sem örülök, ha rám tüsszentenek/köhögnek, és mégis folyton ezt teszi mindenki. :(


Megyek az utcán, a szembejövő meg pont megvárja, amíg egymás mellé érünk, hogy turházzon egy nagyon. A buszon végigköpködi a mögöttem ülő az utat, a kolléganőm csak úgy tüsszög bele a nagyvilágba egész nap... és még sorolhatnám.


Hagyján, hogy fertőznek, de ami még rosszabb: valami borzasztóan undorítanak. :(

2014. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Második te piszkosul tèvedsz, pont hogy pánikot akarnak. A madárinfluenza rèmlik mèg? Ugyanez volt. Èrdekes a világon máshol is vannak járványok, akkor mègse megy a hisztikeltès. A kèrdès itt az, hogy ezúttal mire megy ki a játèk...
2014. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erre én is marha kiváncsi vagyok kérdező.


Gumiruhába be vannak öltözve tetőtől talpig az egészségügyi dolgozók és mégis hullanak, mint a legyek. Itt valami nagy kamu van... És óriási veszély.

2014. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Filovírusok BSL4-es felszerelésben kezelhetőek teljesen biztonságosan, [ https://www.youtube.com/watch?v=tqAjkjGq8Ug

kb. 20 perctől] és ilyen felszerelés az afrikai kórházakban nem általános. Ráadásul az emberek hibáznak, sok esetben elég egy kis figyelmetlenség, slendrián módon elvégzett fertőtlenítés mellett ruhából kibújva megkapargatja az arcát, rosszul veszi fel, stb. és máris nagy esélye van arra, hogy elkapja.


Kicsit furcsa lenne, ha a 70-es évek vége óta rendelkezésre álló összes szakirodalom letagadta volna a cseppfertőzéssel történő terjedés tényét, főleg, hogy kifejezetten vizsgálták is ezt, és vannak olyan ebolavírus-fajok ahol ténylegesen terjed a levegőben, igaz ez valószínűleg emberre nem patogén, illetve emberre patogén fajok esetén is volt már példa levegőben való terjedésre, noha ennek a mibenléte nem volt teljesen tisztázott. (ha minden igaz, a majmok ketrecének tisztításakor a vízsugár aeroszolizálta a fertőzött vért)

2014. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én úgy hallottam, hogy van akinek az igazi mély szegénység miatt még a védőfelszerelése is fapados...
2014. dec. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!