Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon sokat kell wc-re...

Nagyon sokat kell wc-re járnom, ez normális vagy betegség lehet? Ha az milyen orvost keressek fel?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 20 éves fiú vagyok és a problémám az hogy rengeteget járok Wc-re, ami megnehezíti az életem. Ma számoltam, eddig 11x voltam kis wc-zni, és 6x nagy wc-zni. Eddig ma kb 1-1,5 liter vizet ittam meg. Mégis annyi jött ki mintha megittam volna vagy 10 litert, nagyon megnehezíti az életem, nincs olyan éjszaka amit végig tudnék aludni mert fel kell kelni wc-zni. A székletem is normál állagú, szóval nem csak hasmenés. Ez már jó pár éve tart. Az az érdekes hogyha nem eszem sokat akkor is sokat járok nagy wc-zni, és mégis hízok. Általában minden nagyobb étkezés után egyből kell mennem nagy wc-zni. Mi lehet a probléma? Kit kéne felkeresnem? Kicsit kellemetlenül érezném magam ha mindezt a háziorvosomnak így elkéne mondanom.

2014. nov. 11. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A sok vizelés inkább urológiai, a sok széklet inkább gasztroenterológiai.

Mivel mindkettő ezért nekem az jutott eszembe, hogy lehet hormonális vagy idegi.. de az is lehet, hogy egy része csak beidegződés kérdése.

Keress orvos válaszol-ós gasztroenterológust a neten és kérdezz tőle, de lehet, hogy ez több szakmát is érint.

2014. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!
2014. nov. 12. 15:31
 3/4 anonim válasza:
Egyél rengeteg keserű csokit!!!!Komoly!
2014. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szamo77db ***** válasza:
Millió oka lehet, nem találgatok. Viszont van egy olyan oldal, hogy <szeretemazeletem.hu> ott lehet különböző szakorvosoktól kérdezni. Én cukorbeteg vagyok és ezen az oldalon találtam rá a mostani orvosomra. Sehogy nem sikerült beállítani a cukromat és elkeseredésemben kezdtem kutatni a neten. Szerencsére abban a városban él, ahol én és felajánlotta a segítségét. A háziorvosom is sokat segít, te is nyugodtan felkeresheted a háziorvosodat. A legtöbb szakrendelésre beutaló kell és én a helyedben nem is tudnám, hogy ennyi ideje fennálló panasszal egyáltalán merre induljak el! A háziorvosod tudni fogja és ad beutalót is, ha kell. OK, hogy kellemetlen elmondani, de tedd meg az egészségedért! És hát nem is lehet így élni, ahogy leírtad. Bátorság és indulj el!
2014. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!